Зустріч міністрів фінансів G20: які країни Заходу бойкотували Росію

Все про економіку та фінанси

Ряд міністрів фінансів та керівників центральних банків покинули засідання G20 під час виступу міністра фінансів Росії Антона Силуанова, повідомляє The New York Times, констатує Lb.ua.

Серед тих, хто також вийшов із зустрічі, були міністр фінансів США Джанет Йєллен, голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл, президент Європейського центрального банку Крістін Лагард, керівник Банку Англії Ендрю Бейлі, та віцепрем`єр та міністр фінансів Канади Христя Фріланд, а також запрошений до участі в засіданні міністр фінансів України Сергій Марченко.

Силуанов і російські чиновники брали участь віртуально. Деякі міністри фінансів і керівники центральних банків, які також брали участь дистанційно, вимикали камери, коли виступав представник Росії.

Як повідомляє Bloomberg, іспанські, французькі та німецькі чиновники виступ Сілуанова не бойкотували.

Іспанія очолює Міжнародний валютно-фінансовий комітет – головну керівну групу 190 країн-членів Міжнародного валютного фонду, до складу якої входять центральні банкіри та міністри фінансів – і, отже, не була в змозі залишити зустріч.

При цьому міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що було б краще, якби російська делегація не відвідувала засідання G20.

У Washington Post зазначили, що кілька членів G20 не приєдналися до бойкоту. Зокрема, цього не зробили Китай та Індія, зауважує zn.ua.

Раніше президент США Джо Байден закликав виключити Росію з G20, однак ініціатива не знайшла достатньої підтримки. Як зазначають аналітики Reuters, на це рішення накладуть вето інші ключові держави Двадцятки, включаючи Китай, Індію і Саудівську Аравію.