Зростання економіки Китаю сповільнилося в ІІІ кварталі до 4,9% у річному вимірі

Все про економіку та фінанси

За підсумками ІІІ кварталу 2021 року зростання економіки Китаю сповільнилося до 4,9% в річному вимірі, пише The Wall Street Journal, констатує "НВ".

Зростання економіки КНР різко сповільнилося на тлі нестачі електроенергії та проблем з ланцюжком поставок, а також зусиль Пекіна з приборкання секторів нерухомості і технологій.

У ІІ кварталі економіка КНР показала зростання в 7,9%.

Як зазначає видання, багато експертів пророкували, що зростання економіки КНР сповільниться, однак вони називали більш скромну цифру - 5,1%.

У порівнянні з ІІ кварталом, згідно з даними, опублікованими в понеділок Національним статистичним бюро, ВВП Китаю зріс лише на 0,2%. Для порівняння, у ІІ кварталі ВВП КНР виріс на 1,3% в порівнянні з попереднім періодом.

Попри таке уповільнення зростання економісти все ж вважають, що економіка Китаю за підсумками року все ж зможе зрости на заявлені 6% або більше. Цей цільовий показник був встановлений керівництвом країни в березні цього року.

За даними статистичного бюро, за перші дев`ять місяців року ВВП Китаю збільшився на 9,8% порівняно з роком раніше.

Як зазначає видання, після того, як статистичні спотворення, викликані пандемією, значною мірою залишилися в минулому, очікується, що темпи зростання Китаю повернуться до траєкторії, що існувала до коронавірусу.

До того як Китай почав відчувати вплив пандемії на початку минулого року, його економіка зросла на 6,1% в 2019 році. Це було найповільнішим таким темпом зростання в річному обчисленні з 1990 року.