Зміцнення корпуправління в банках: фінкомітет ВР схвалив законопроект на 2-е читання

Все про економіку та фінанси

Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що сьогодні комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект №4367, "який дозволить покращити якість виконання НБУ своїх функцій у сфері банківського регулювання; збільшити прозорість банківської системи та привести законодавство України до стандартів ЄС стосовно організації корпоративного управління та системи ризик-менеджменту" (цитата).

Нагадаємо, в травні Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №4367 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи".

НБУ повідомляв, що цей документ розроблений для гармонізації вимог до банків/банківських груп із сучасними світовими стандартами.

НБУ наводив такий перелік новацій, які пропонуються законопроєктом №4367:

- зміцнення корпоративного управління в банках через посилення відповідальності ради та правління за ухвалені рішення, установлення додаткових вимог до членів ради та правління банку, зокрема щодо колективної придатності кожного з органів управління (ради та правління);

- підвищення вимог до організації системи внутрішнього контролю, зокрема управління ризиками;

- запровадження нової структури капіталу банку (включно з буферами капіталу) та встановлення вимог до достатності ліквідності;

- розширення повноважень Національного банку у сфері нагляду через здійснення ризик-орієнтованого нагляду, забезпечення оперативного реагування на погіршення стану платоспроможності та ліквідності банку.

У квітні глава НБУ Кирило Шевченко констатував, що Нацбанк доопрацює законопроект про вдосконалення корпоративного управління в банках.

"Під час роботи місії ми домовилися дещо доопрацювати цей законопроект (4367), над чим зараз і працюємо", - сказав керівник центробанку.

К. Шевченко нагадав, що цей законопроект є структурним маяком для продовження співпраці з МВФ. Його вніс до парламенту в листопаді 2020 року голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Окрім цього, під час місії з фондом ми почали розробляти зміни до закону про НБУ, які більше стосуються взаємодії між Радою та правлінням Нацбанку", - зазначав К.Шевченко.