Зміцнення гривні у вівторок – тимчасове, - експерти

Все про економіку та фінанси

Зміцнення гривні у вівторок – це тимчасова корекція, з огляду на зростання гривневої ліквідності банківської системи до рекордних максимумів, що продовжує чинити інфляційний і девальваційний тиск на гривню. Таку думку висловили експерти «Дочірнього банку Сбербанку Росії».

Як вони відзначають, вчора на початку торгової сесії на міжбанку торги по парі долар/гривня проходили в діапазоні 21,80-22,20 грн/дол, але після появи на ринку додаткової пропозиції іноземної валюти котирування знизилися до рівня 21,70 грн/дол (-1,3% порівняно з 22,00 грн/дол у вівторок). При цьому НБУ не виходив на ринок з інтервенцією. Курс гривні до долара на готівковому поза банківському ринку також продемонстрував зниження до 22,20 грн/дол (-1,3% за день).

«Зростання гривневої ліквідності банківської системи до рекордних максимумів продовжує чинити інфляційний і девальваційний тиск на гривню, тому сьогоднішнє зміцнення національної валюти ми вважаємо тимчасової корекцією ринку. При цьому ми очікуємо збереження котирувань на міжбанківському ринке в діапазоні НБУ (на поточний момент 21,00-23,00 грн/дол) в першу чергу за рахунок обмежувальних заходів регулятора», - зазначають експерти.

Як повідомляв Finbalance, у вівторок котирування по парі долар/гривня на міжбанківському ринку досягали позначки 23,00 грн/дол (1,5-місячний максимум). Але незважаючи на досягнення котируваннями верхньої межі діапазону НБУ, регулятор не виходив на ринок із загальною інтервенцією. У другій половині дня ринок самостійно знайшов баланс на рівні 22,00 грн/дол (+1,3% у порівнянні з 21,70 грн/дол у понеділок).