"Укренерго" готує випуск 5-річних "зелених" євробондів

Все про економіку та фінанси

"Укренерго" готується розмістити "зелені" єврооблігації в доларах, повідомило "Інтерфаксу" джерело у банківських колах, пише "Енергореформа".

Організаторами розміщення призначено BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Укрексімбанк.

Телефонні конференції з інвесторами у рамках підготовки угоди розпочнуться 28 жовтня.

Раніше в жовтні Кабмін надав "Укренерго" держгарантії в обсязі до 22,8 млрд грн ($865 млн. за курсом на момент виходу постанови) для випуску єврооблігацій з метою погашення боргів за електроенергію, вироблену з відновлюваних енергоджерел (ВДЕ).

Згідно з документом, Міненерго спільно з "Укренерго" та ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок") мають забезпечити спрямування запозичених коштів на погашення заборгованості, що виникла за договорами купівлі-продажу електроенергії за "зеленим" тарифом.

"Укренерго" розраховує забезпечити повне погашення боргів перед виробниками "зеленої" електроенергії за рахунок випуску єврооблігацій та власних коштів, говорив голова правління компанії Володимир Кудрицький.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних та міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об`єднаної енергосистеми України.