"Укравтодор" розмістив 7-річні євробонди під держгарантії на $700 млн під 6,25%

Все про економіку та фінанси

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що "Укравтодор" випустив євробонди під держгарантії на 700 млн дол під 6,25% на строк 7 років.

"В ході розміщення Укравтодор отримав заявок на майже 2,4 млрд дол", - зауважив глава Мінінфраструктури, додавши, що розміщення відбулося на Лондонській фондовій біржі.

Як зазначається, організатори випуску єврооблігацій: спільні букранери та спільні лід-менеджери – J.P. Morgan та Dragon Capital, ко-менеджер - Укрексімбанк». Юридичні радники – White & Case LLP, Linklaters LLP, AVELLUM, Sayenko Kharenko. Фіскальний агент – The Bank of New York Mellon. Рейтингове агентство – S&P.

Раніше повідомлялося, що передбачається погашення випуску євробондів "Укравтодору" чотирма рівними траншами в грудні 2026 року, червні 2027-го, грудні 2027-го і червні 2028 року.

Уряд України в 2021 році затвердив надання "Укравтодору" гарантій на 20 млрд грн на позики терміном до 15 років і перелік проектів, на реалізацію яких можуть залучатися кошти під ці гарантії для збільшення обсягів будівництва нових доріг і реконструкції. 

У 2020 році "Укравтодор" отримав держгарантії на 23,5 млрд грн. Під них на внутрішньому ринку були розміщені 12-місячні облігації на суму 5,78 млрд грн в квітні, на 5,08 млрд грн - в червні і на 3,5 млрд грн - в листопаді. Крім цього, в серпні "Укравтодор" розмістив трирічні облігації на суму 2,87 млрд грн, в листопаді - п`ятирічні на 2 млрд грн. Покупцем їх виступав Укрексімбанк.

За даними "Укравтодору", спочатку ставка по облігаціях складала 10,5%, потім була знижена до 9,99%.

Крім цього, в грудні минулого року держагентство залучило також під держгарантії 4,25 млрд грн від трьох держбанків: по 1 млрд грн від Укргазбанку та Укрексімбанку, а також 2,25 млрд грн від Ощадбанку.

Державне агентство автомобільних доріг України забезпечує реалізацію державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами.