ЗМІ: "Центренерго" продало для Коломойського електроенергію дешевше, ніж собівартість

Все про економіку та фінанси

ПАТ "Центренерго" на аукціоні 14 серпня реалізувало 4,6 млрд кВт-год електричної енергії з поставкою в четвертому кварталі 2020 року середньозваженою ціною 1,07 грн за кВт-годину, пише "БізнесЦензор" з посиланням на дані "Української енергетичної біржі".

Найбільшим покупцем, за даними біржі, стало пов`язане з "приватівцями" ПрАТ "Синтез Ойл". Ця структура раніше була постачальником вугілля на ТЕС "Центренерго" і виступає одним з операторів нафтоперевалочного комплексу в порту Одеси.

Саме на ПрАТ "Синтез Ойл", за інформацією програми "Схеми", були зареєстровані номерні знаки автомобіля охорони, який на початку 2019 року супроводжував кандидата в президенти Володимира Зеленського.

"Центренерго" продала весь виставлений на аукціон обсяг. 2,016 млрд кВт-година в піковому навантаженні продані по 1,22 грн за кВт-годину і 2,623 млрд кВт-година в непіковому навантаженні по 0,96 грн за кВт-годину.

Середньозважена ціна реалізації - 1,07 грн за кВт-годину - виявилася на 34% нижчою від заявленої главою компанії Олександром Корчинським собівартості виробництва при спалюванні вугілля (1,62 грн за кВт-годину).

Сумарна вартість проданої "Центренерго" електроенергії на четвертий квартал 2020 року склала 4,99 млрд грн.

Реалізований "Центренерго" на четвертий квартал 2020 року об`єм виробництва майже в два рази перевищує середній рівень виробництва електроенергії ТЕС компанії в 2019 році.