ЗМІ: Суд Лондона арештував два маєтки Фірташа в справі за позовом ВТБ

Все про економіку та фінанси

Суд Лондона заарештував два маєтки, що належать бізнесмену Дмитру Фірташу. Про це повідомила російська газета "Коммерсант", констатує lb.ua.

Зазначається, що забезпечувальні заходи на це та інше майно, що оцінюється у більш ніж в £50 млн, були накладені на вимогу російського банку ВТБ, якому структури Фірташа не повернули кредити на суму 2,5 млрд руб.

Лондонський суд також зобов`язав відповідача розкрити всі свої активи, на які може бути накладено стягнення.

За даними джерел, позов до Високого суду Англії та Уельсу був поданий представниками ВТБ 26 лютого на підтримку рішення окружного суду кіпрського міста Лімасол. Останній раніше вже вжив забезпечувальних заходів щодо активів і майна Фірташа.

Заява представників ВТБ була визнана обґрунтованою, а відповідно до неї арешт наклали на майно бізнесмена, зареєстроване на території Великобританії. Під забезпечувальні заходи потрапили насамперед два "об`єкти елітної нерухомості в центрі Лондона. Одним з них виявився п`ятиповерховий особняк загальною площею більш ніж 1,5 тис. кв. метрів, що розташований в престижному районі Найтсбрідж поруч з Гайд-парком.

У прес-службі банку ВТБ підтвердили інформацію про арешт майна Фірташа. "Ми вітаємо рішення Високого суду Англії та Уельсу про арешт майна Дмитра Фірташа", - заявили в російському банку, зазначивши, що повернення коштів ВТБ "буде домагатися всіма доступними способами в рамках законодавства".

Нагадаємо, в листопаді 2015 року стало відомо, що український бізнесмен Фірташ виявився власником колишньої станції лондонського метро Brompton Road, за яку він заплатив 53 млн фунтів стерлінгів, а також розташованого неподалік будинку. 

Як пише "Інтерфакс-Україна", генеральний прокурор Австрії оскаржив ухвалене в лютому 2017 року рішення Вищого земельного суду Відня (OLG) про екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США, повідомляє Austria Press Agency (APA).

Як наголошується в публікації, на думку генпрокурора, OLG недостатньо дослідив, чи був запит США про видачу політично мотивованим.

Згідно з матеріалом, генеральний прокурор рекомендує, щоб Верховний суд Австрії (OGH) скасував рішення OLG. У такому разі OLG має знову розглянути справу про екстрадицію Д.Фірташа.

Тепер питання про екстрадицію має вирішити Верховний Суд Австрії (OGH), зазначається в матеріалі.