ЗМІ: суд арештував активи "Моршинської" Фрідмана

Все про економіку та фінанси

Бюро економічної безпеки повідомило, що суд заарештував акції та кошти на 53,4 млн грн компанії з виробництва та реалізації мінеральної води, яка через кіпрські структури належить російському олігарху, пише "Економічна правда".

БЕБ не називає його імені, але за даними видання, йдеться про Міхаіла Фрідмана, який перебуває під санкціями США, ЄС та Британії, та виробника мінеральних вод "Моршинська".

В Україні Фрідман з партнерами Германом Ханом та Пьотром Авеном володіє компанією IDS Group Ukraine, "дочкою" міжнародної групи IDS Borjomi International (входить до "Альфа-груп"). На ринку, крім того, що компанія є ексклюзивним імпортером води "Боржомі" в Україні, вона представлена низкою брендів, зокрема, водами "Моршинська" та "Миргородська".

За даними слідства, Фрідман разом із партнерами намагались уникнути можливих санкцій та націоналізації активів, тож за фіктивними угодами планували вивести зі своєї власності активи, розташовані в Україні.

Ухвалою слідчого судді накладено арешт на корпоративні права компанії у вигляді цінних паперів та грошових коштів, які є частками статутного капіталу підприємства на загальну суму 53,4 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом відмивання майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого Фрідманом та партнерами, проводиться детективами БЕБ за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора.

Нагадаємо, наразі щодо іншого бізнесу Фрідмана в Україні, "Альфа-банку" (Україна) також триває досудове розслідування кримінального провадження за фактом легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. Раніше суд накладав низку арештів на кошти офшорів Фрідмана та партнерів – зокрема, на суму 12,4 млрд грн та 470 млн грн.