ЗМІ: Сбербанк і Ярославський не домовилися, "Альфа-Груп" мало Укрсоцбанка

Все про економіку та фінанси

Джерела російської газети «Коммерсант» підтвердили інформацію джерел українських ЗМІ щодо намірів Сбербанку продати дочірній банк в Україні та ведення відповідних переговорів. Як пише видання, «Сбербанк дійсно вів переговори» з бізнесменом Олександром Ярославським, які, однак, «не увінчалися успіхом».

«Але наміри піти з українського ринку це не скасовує, і банк продовжує пошуки покупця», - констатує «Коммерсант».

У самому банку зазначили, що "не коментують ринкові чутки".

Крім того, вчора в Лондоні на заході "День інвестора" президент ВТБ Андрій Костін заявив: "Що стосується України - у нас були там великі втрати. Ми не бачимо там занадто великих можливостей - як економічних, так і політичних. Якщо буде можливість, ми, може бути , краще б продали бізнес".

Як пояснили "Коммерсанту" в прес-службі ВТБ, група несе серйозні втрати в Україні через великі неповернення по кредитах. "Тема присутності російських банків на території України надзвичайно політизована, - підкреслили в прес-службі. - Також відділення ВТБ в Україні не раз піддавалися актам вандалізму. Все це створює вкрай некомфортну атмосферу для продовження роботи групи в Україні".

Як додає «Коммерсант», покупця на «Промінвестбанк» шукає і російська держкорпорація «Внєшекономбанк» (зрештою раніше про це прямо заявляв новий керівник ВЕБа, - Finbalance). У ВЕБі утрималися від коментарів.

Водночас видання звертає увагу, що на відміну від російських держбанків, «Альфа-Груп» не тільки купує Укрсоцбанк, але й розглядає інші активи для придбання. В "Альфа-Груп" на запит "Коммерсанта" не відповіли.

Газета зауважує, що на зменшення збитків фінустанов російського походження, передусім, через скорочення видатків на формування резервів. Весь український банківський сектор зменшив відповідні відрахування в 3,58 разів, Сбербанк - в 2,68 разів, ВТБ - в 2,43 рази, Альфа-банк трохи наростив резерви, Промінвестбанк, навпаки, відновив провізії на 249 млн грн.

За словами керуючого директора ІК QBF Зелімхана Мунаєва, з огляду на те, що ситуація в Україні дещо стабілізувалася, логічно, що на тлі ефекту дуже низької бази спостерігається відновлення в банківському секторі. "Досить багато інвесторів зараз відчувають оптимізм з приводу майбутнього української економіки, - відзначає аналітик IFC Markets Дмитро Лукашов. - Вперше за два роки вона продемонструвала зростання на 0,1% за підсумками першого кварталу. Це непогано після падіння українського ВВП на 10% в 2015 році і на 6,8% - в 2014 році. ЄБРР очікує зростання даного показника на 2% за підсумками 2016 року".

Експерти не бачать жорсткого протистояння між поліпшенням ситуації і бажанням банків продати активи, відзначаючи, що саме зараз з`явився реальний шанс це зробити. "На тлі стабілізації та поліпшення показників у держбанків з`явився шанс знайти покупця на свої активи - ще в минулому році це було вельми непросто, якщо не сказати неможливо, - вважає головний економіст ПФ "Капіталу" Євген Надоршін. – Не дивно, що на тлі збереження напруженої політичної ситуації держбанки поспішають позбутися бізнесу в Україні».