ЗМІ: ЄС розглядає ідею створити військову навчальну місію в Україні

Все про економіку та фінанси

Європейський Союз розглядає можливість створити в Україні військово-консультативну місію для навчання українських офіцерів. Це випливає з робочого документу Європейської зовнішньополітичної служби, який цитує газета Welt am Sonntag, констатує DW.

"Така місія стала б висловленням солідарності з Україною з огляду на військову активність РФ на кордонах із Україною, яка триває, а також у незаконно анексованому Криму", - цитує видання робочий документ.

За даними Welt am Sonntag, робоча назва місії - "Військово-консультативна і тренувальна місія ЄС в Україні" (EU Military Advisory and Training Mission Ukraine - EUATM). На створенні такої місії ЄС в Україні наполягають передусім Латвія, Литва, Естонія, Польща, Румунія та Словаччина. Їх підтримують Швеція та Фінляндія, пише видання.

У документі вказано ще три можливості, як ЄС може підтримати розвиток навичок українських військових. Одна з них - розширення консультативної місії для реформування сектору цивільної безпеки в Україні (EUAT Ukraine), що існує з 2014 року.