ЗМІ: Росія збільшила дисконт на свою нафту до 35%, видобуток у квітні впав на 7,5%

Все про економіку та фінанси

Дисконт ціни російської нафти марки Urals до основного сорту нафти Brent продовжує збільшуватися. Про це свідчать офіційні дані Мінфіну РФ, пише "БізнесЦензор" з посиланням на російський Інтерфакс.

Російське міністерство повідомило, що середня ціна Urals за період з 15 березня по 14 квітня становила $79,81 за барель. Цей показник використовується для розрахунку експортного мита і розраховується з використанням цінової інформації агентства Argus.

Середня ціна ф`ючерсу на Brent з найближчою датою постачання за останні 30 календарних днів складає $108,5. Отже, знижка на Urals, яка традиційно була символічною – $1-2 – і почала стрімко зростати після повномасштабного вторгнення в Україну і запровадження санкцій, склала приблизно $28,7, тобто трохи більше чверті від ринкової ціни.

За попередній період моніторингу, який захопив частину довоєнної епохи (15 лютого – 14 березня), різниця в середній ціні Urals і Brent була значно меншою – $95,59 порівняно з $104,97, тобто знижка була меншою $10 за барель. За календарний березень середня ціна Urals склала $89,05, а Brent – ​​$112,46, тобто дисконт досяг $23,4, або близько 20% вартості.

Водночас підрахунки російського пропагандистського агентства ТАСС вказують, що до середини квітня дисконт на російську експортну нафту Urals у Європі на торгах спотовими партіями майже досяг $40 за барель щодо Brent.

За даними торгів, станом на 14 квітня вартість спотової партії Urals становила у Середземномор`ї (cif Augusta) $78,1 за барель, а на північному заході Європи (cif Rotterdam) – $72,2 за барель. При цьому вартість Brent на 15 квітня сягала $110,8 за барель. Таким чином, диференціал у ціні на російську нафту до еталонного сорту становить від $33 до $39 за барель. Місяць тому, 14 березня, знижка на російську нафту до бенчмарку дорівнювала $28 за барель.

Середньодобовий видобуток нафти з конденсатом у Росії за перші два тижні квітня склав 1 392 тис. тонн, що на 112 тис. тонн або на 7,45% менше, ніж у березні. Про це повідомляє російський Інтерфакс з посиланням на джерело, знайоме зі статистикою, яку РФ припинила публікувати офіційно, констатує "БізнесЦензор".

За даними співрозмовника агентства, у перші дні квітня середньодобовий видобуток порівняно з відповідним періодом березня знижувався на 4%. Після виходу цих даних, віце-прем`єр РФ Олександр Новак прогнозував, що за підсумками квітня виробництво нафти в РФ знизиться лише на 4-5%.

За інформацією джерела, нафтові компанії знизили виробництво на 8,6% – до 1084 тис. тонн на добу, а оператори УРП (угод про розподіл продукції) – на 3%, до 43 тис. тонн на добу. Інші надрокористувачі, де фіксується, зокрема, видобуток конденсату "Газпромом", також знизили показники на 3% – до 245 тис. тонн на добу.

За умовами угоди ОПЕК+ Росія може видобувати у квітні 10,436 млн барелів на добу тільки нафти (конденсат в угоді не враховується).

З урахуванням середнього виробництва конденсату близько 115 тис. тонн на добу, середньодобовий видобуток тільки нафти в РФ у першій половині місяця становить приблизно 1 273 тис. тонн на добу, або 9,2 млн барелів з коефіцієнтом барелізації в 7,22 (змінюється в залежно від сортів нафти у кошику). Це означає, що видобуток нафти знаходиться майже на 1,2 млн барелів на добу нижче передбаченого угодою ОПЕК+ рівня.

Як повідомлялося, раніше підконтрольне Міненерго РФ "Центральне диспетчерське управління паливо-енергетичного комплексу" (ЦДУ ПЕК) припинило публікувати статистику про видобуток та експорт нафти на невизначений термін. Це трапилося після того, як з’явилися перші повідомлення про падіння видобутку нафти в РФ внаслідок запроваджених санкцій.