ЗМІ: Приватбанк списав офшору "приватівців" борг на 13 млрд грн, боржник - проти, судиться

Все про економіку та фінанси

Один з найстаріших офшорів, пов`язаних з бізнесом Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, - Claresholm Marketing Ltd - подав вісім позовів до Приватбанку з вимогою відновити свій борг на 13 млрд грн, який банк списав два місяці тому, повідомляє Liga.net.

За оцінками спостерігачів, такі нетрадиційні позовні вимоги можуть бути пов`язані в т.ч. з намаганням "приватівців" посилити свої юридичні позиції в контексті судового спору з Приватбанком у Лондоні.

Нагадаємо, за даними НБУ, Приватбанк у жовтні списав з балансу непрацюючі кредити на 38 млрд грн. Регулятор підкреслював, що списання не означає прощення боргів, оскільки робота зі стягнення заборгованості має продовжуватися.

За інформацією Приватбанку, в ІІІ кварталі він списав кредити, які пов`язує з екс-акціонерами, на 3,16 млрд грн (за 2019 рік - лише на 3 млн грн).

Націоналізований банк констатував, що на кінець вересня загальний обсяг кредитного портфелю, який він пов`язує з попередніми акціонерами, становив 217,3 млрд грн (на початок року - 210,6 млрд грн).

Раніше Приватбанк зазначав, що "цей портфель має спільні показники кредитного ризику, незалежно від класифікації за галуззю економіки та напрямом комерційної діяльності на дату видачі таких кредитів” (цитата).

Ігор Коломойський неодноразово заперечував інформацію НБУ та керівників Приватбанку, що близько 95% корпоративного портфелю банку, який сформувався до націоналізації, - це були інсайдерські позики.