ЗМІ: Порошенко і Коломойський пов’язували вирішення питання Приватбанку з "Укрнафтою"

Все про економіку та фінанси

Місяць тому двоє співрозмовників «Української правди» із "стратегічної сімки" розповідали про те, що між Петром Порошенком та Ігорем Коломойським тривають переговори, пише видання.

За словами одного з інвестбанкірів, одним з головних "зв’язкових" в переговорах є екс-глава АП Борис Ложкін, який зустрічався з дніпропетровським олігархом на березі Женевського озера.

За даними УП, також функцію парламентаря між Порошенком і Коломойським виконує впливовий нардеп від БПП Олександр Грановський.

«В периметр угоди по боргу Коломойського перед "Приватбанком" передбачалося включити його зустрічні вимоги щодо обов`язку держави перед "Укрнафтою".

Раніше Коломойський в коментарі ЕП спростував це, стверджуючи, що спілкування з представниками АП дійсно проходить, але ніяких угод ніхто не обговорював», - пише видання.

Нагадаємо, міноритарні акціонери «Укрнафти», пов’язані з «приватівцями», подали позов до держави в Стокгольмський арбітраж на 4,7 млрд дол.

Кіпрські компанії називали чотири підстави для позову: експропріація газу, видобутого ВАТ "Укрнафта" або купівля такого газу за заниженими цінами з боку НАК "Нафтогазу України" протягом декількох років; зміна корпоративної структури ПАТ "Укрнафта" внаслідок зміни кворуму для проведення загальних зборів акціонерів із 60% до 50%; відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління "Укрнафтою"; збільшення рентної плати за використання надр.

"Нафтогаз України" очікує рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду щодо акціонерної угоди з міноритаріями ПАТ "Укрнафта" в 1 півріччі 2018 року.

Нагадаємо, на докапіталізацію Приватбанку держава уже витратила близько 5 млрд дол.

При цьому Приватбанк розраховує стягнути з І. Коломойського та Г. Боголюбова 2,5 млрд дол у рамках спору в суді Лондона (який вчора наклав арешт на активи екс-власників націоналізованого банку).

Як Коломойський через український суд заблокував forensic audit Приватбанку читайте тут.

Про проблему оцінки вартості активів екс-власників Приватбанку (у контексті покриття витрат держави на підтримку банку) див. тут.

Як позичальникам банку списують мільярдні борги у процесі банкрутства й ліквідації - як мінімум за мовчазної згоди влади - читайте тут.

Як Приватбанк сприяє своїм боржникам у замороженні своїх же (приватбанківських) мільярдних позовів, див. тут.

Як Приватбанк "туманно" то подає, то "відкликає" позови до компаній "імені" Коломойського на 130 млрд грн, читайте тут.

Як боржник Приватбанку "імені" Коломойського вимагає в Приватбанку 1,1 млрд грн читайте тут.

Як держава програє в Україні в більшості судових спорів щодо операції bail-in, яка була проведена в процесі націоналізації Приватбанку (у т.ч. про невдалі спроби держави заблокувати стягнення Суркісами 1,1 млрд грн з Приватбанку), див. тут і тут

Про ризики програшу держави в судових спорах з держателями євробондів Приватбанку на сотні мільйонів доларів читайте тут.

Про втрату Нацбанком права вимоги на активи "приватівців" (внаслідок розірвання судами іпотечних договорів і договорів застави), а також про судові рішення, які зобов`язують Приватбанк погасити борги перед НБУ, - тут і тут.

Як Ігор Коломойський оскаржує націоналізацію Приватбанку читайте тут, а Геннадій Боголюбов - тут.