ЗМІ: польський концерн Orlen хоче купити заправки "Укрнафти"

Все про економіку та фінанси

Польський нафтовий концерн PKN Orlen зацікавлений в покупці роздрібної мережі АЗС «Укрнафти», власниками якої є НАК «Нафтогаз України» і група «Приват», пише enkorr з посиланням на одного з учасників зустрічі, що відбулася між представниками польського концерну, Міністерства енергетики України, МЗС і НАК «Нафтогаз України».

За його словами, в переговорах взяли участь 10 топ-менеджерів PKN Orlen на чолі з головою правління концерну Даніелем Обайтеком, заступник міністра енергетики України Максим Немчінов, заступник міністра закордонних справ Дмитро Сеник, генеральний директор директорату нафтогазового комплексу і розвитку ринків нафти, природного газу і нафтопродуктів НАК «Нафтогаз України» Микола Колесник, інші особи.

За словами співрозмовника enkorr, на зустрічі було обговорено низку питань, в тому числі щодо інвестицій в нафтопереробну галузь України, імпорту нафти.

«Orlen - компанія з колосальними можливостями, і ми очікували від неї почути пропозиції щодо інвестицій у виробництво, у великі нафтохімічні підприємства і трубопроводи, але поки почули тільки бажання купити заправки «Укрнафти», при цьому бажано не дуже дорого», - повідомив один з учасників переговорів на умовах анонімності.

Як зазначається, консультації між українською і польською стороною будуть продовжуватися.

«Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов`язаних з колишніми акціонерами Приватбанку, - біля 42% акцій. На балансі «Укрнафти» перебуває 25 бурових установок, 1 891 нафтова і 162 газові свердловини, компанії також належить 537 АЗС.

PKN Orlen - одна з найбільших в Центральній Європі нафтопереробних компаній. Управляє НПЗ у Польщі (3), Чехії (3), Литві (1). Також PKN Orlen управляє мережею з 2 679 АЗС: 1 749 в Польщі, 565 в Німеччині, 339 в Чехії і 26 в Литві. Група є одним з найбільших постачальників нафтопродуктів в Україну.