ЗМІ пишуть, що Кабмін звільнив Ситника, а в НАБУ кажуть, що Ситник на посаді - до 16 квітня

Все про економіку та фінанси

Прес-служба НАБУ заявила, що Артем Ситник залишить посаду директора НАБУ 16 квітня – згідно з законом, констатує "Радіо Свобода".

«Повноваження Артема Ситника на посаді директора НАБУ спливають 16 квітня 2022 року, коли завершується 7-річній термін, визначений законом «Про Національне антикорупційне бюро України», – наголосили у НАБУ.

Після цього, обов’язки очільника НАБУ до обрання нового директора, за повідомленням прес-служби, виконуватиме перший заступник директора НАБУ Гізо Углава.

12 квітня нардеп з фракції «Слуга народу» Юлія Грішина заявила, що директор НАБУ Артем Ситник «звільнений з посади у зв’язку з закінченням терміну повноважень». Чим саме є обґрунтована ця заява, парламентарка не відповіла.

"Українська правда" з посиланням на кілька джерел в Кабміні пише, що 12 квітня уряд проголосував за звільнення А. Ситника з посади директора НАБУ.

Нагадаємо, Артем Ситник був призначений директором НАБУ 16 квітня 2015 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка. Однак, наприкінці серпня 2020 року Конституційний суд визнав неконституційним цей указ. У суді погодилися, що президент діяв поза межами своїх конституційних повноважень, оскільки посада директора НАБУ не віднесена Конституцією до посад, призначення на які здійснює президент.

НАБУ назвало рішення Конституційного Суду політично вмотивованим. Там заявили, що ухвала не означає звільнення Артема Ситника з посади директора бюро або скасування попередніх рішень.

27 жовтня 2020 року Окружний адміністративний суд Києва повідомив, що постановив вилучити з Єдиного державного реєстру дані про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро України. У відповідь НАБУ назвало рішення «заангажованим і абсурдним у правовому сенсі».