ЗМІ: НКРЕКП не продовжить заборону на імпорт електроенергії з РФ та Білорусі

Все про економіку та фінанси

НКРЕКП не ухвалюватиме рішення про заборону імпорту електроенергії з Російської Федерації та Білорусі на листопад у зв`язку з низькими запасами вугілля та загрозою дефіциту електроенергії, повідомило "Енергореформі" (проект агентства "Інтерфакс-Україна") високопоставлене джерело в уряді.

"Регулятор вже визначився з рішенням – він не заборонятиме імпорт із Росії та Білорусі на листопад. Коли у вересні приймали рішення про заборону імпорту на жовтень, говорили про те, що це не становить загрози енергосистемі та споживачам, а надалі визначатимемося в залежності від рівня підготовки до ОЗП (осінньо-зимового періоду). Самі знаєте, які у нас запаси вугілля", – наголосив співрозмовник видання.

Як повідомлялося, якщо енергорегулятор не ухвалить рішення про заборону імпорту з країн – нечленів Енергетичного співтовариства, на що він має передбачене законодавством право, перешкоди для такого імпорту автоматично зникнуть. Якщо заборона буде продовжена, "Укренерго" скасує результати аукціону в цій частині, а компаніям, які викупили доступ до перетинів із цих напрямків, буде повернуто сплачені кошти.

Проект відповідного рішення так і не винесено на засідання НКРЕКП до кінця останнього тижня жовтня.

Доступна пропускна потужність міждержавних перетинів на листопад 2021 року для імпорту електроенергії з Російської Федерації становить 2200 МВт, з Білорусі – 900 МВт, випливає з оприлюднених "Укренерго" деталей місячного аукціону з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів за резервною процедурою (оскільки аукціон на електронній платформі було скасовано за рішенням суду за позовом ДТЕК).