ЗМІ: між НАБУ і Венедіктовою - конфлікт довкола запиту щодо екстрадиції Бахматюка

Все про економіку та фінанси

За неофіційними даними джерел "Української правди" в правоохоронних органах, в Офісі генпрокурора з червня не направляють до Австрії запит на екстрадицію екс-власника VAB Банку Олега Бахматюка (є підозрюваним у справі про заволодіння 1,2 млрд грн стабкредиту) та вимагають довести законність його розшуку.

Як зазначається, детективи НАБУ склали клопотання про екстрадицію 15 червня 2020 року. На 13 жовтня Офіс генпрокурора не направив документи в Австрію.

Як констатується, підлеглі генпрокурорки Ірини Венедіктової вимагають надати додаткову інформацію про справу, а підставою є звернення адвоката Бахматюка, який вважає незаконним міжнародний розшук бізнесмена і стверджує, що правоохоронцям відоме його місцезнаходження.

На думку співробітників Офісу генпрокурора, якщо ці претензії підтвердяться, вони ставлять під сумнів законність ухвали суду про заочний арешт Бахматюка. Саме ця ухвала дозволяє направити запит на екстрадицію. Через це ОГП вимагає від Антикорупційної прокуратури довести законність розшуку і надати для цього низку даних. Зокрема: дату, коли НАБУ стало відомо, що Бахматюк перебуває за кордоном; чи отримувало НАБУ інформацію від адвоката про місце проживання бізнесмена; чи викликали підозрюваного після того, як дізнались, де він живе; чи надсилали такі виклики до правоохоронців Австрії тощо.

Водночас за оцінками співрозмовника УП, доводам про необгрунтованість розшуку надала свою оцінку Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду. Вона дійшла висновку, що детективи надали належні та допустимі докази розшуку, та дозволила заочний арешт Бахматюка. При цьому, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, суд може дати дозвіл на заочний арешт виключно в тому випадку, якщо прокурор доведе, що підозрюваний перебуває в міжнародному розшуку. 

Коментарі Офісу генпрокурора та Бахматюка - тут.