ЗМІ: Мінфін пропонує втричі підняти податок на викиди CO2

Все про економіку та фінанси

Підвищити втричі - з 10 грн до 30 грн за тонну - ставку екологічного податку на викиди двоокису вуглецю (CO2) пропонує Міністерство фінансів, відповідна норма міститься в розробленому ним так званому ресурсному законопроекті, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з документом, Мінфін також ініціює поетапне - до 1 січня 2029 року - підвищення вдесятеро ставок цього податку на викиди забруднювальних речовин у водні об`єкти.

Передбачається, що з 1 липня цього року, коли може набути чинності цей законопроект, вони будуть збільшені вдвічі, а з 1 січня 2022 року щорічно підвищуватимуться ще на 100% від нинішнього рівня (або на 10% від кінцевого рівня).

Такий ресурсний законопроект (№4101-д) уряд пропонував ухвалити в пакеті із законом про держбюджет-2021, однак депутати відмовилися це зробити. У тому законопроекті була така сама норма про поетапне підвищення екологічного податку на скиди. Що стосується податку на викиди CO2, то восени минулого року його також пропонувалося підвищувати поетапно - по 5 грн за тонну - до 2024 року.