ЗМІ: Кремль змінив куратора бойовиків "ДНР" та "ЛНР" - ним став Кирієнко

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави адміністрації президента країни-агресора РФ Сергій Кирієнко став куратором відносин із терористичними організаціями "ЛНР" й «ДНР» замість Дмитра Козака, про це повідомляє РБК з посиланням на п’ять джерел, близьких до Кремля, констатує "НВ".

За даними видання, тепер за роботу з терористичними організаціями «ЛНР» та «ДНР» відповідає не підвідомче Козаку управління з прикордонної співпраці, а управління з внутрішньої політики (УВП).

За словами одного з джерел, зараз в УВП створюється «новий департамент», який якраз відповідатиме за взаємодію з «ЛНР» та «ДНР». За даними іншого джерела, департамент сформовано, і призначено відповідальних за роботу з терористичними організаціями.

Один із співрозмовників заявив, що зміна куратора свідчить як мінімум про особливий порядок взаємодії з терористами та створення нібито «єдиного внутрішньополітичного простору», як максимум — про розгляд сценарію можливого входження так званих «ЛНР» та «ДНР» до складу Росії.

Ще один співрозмовник заявив, що розклад щодо кураторства змінився, оскільки Козак відповідав за переговори щодо реалізації Мінських угод, «які закінчилися відомо чим».

Минулого тижня стало відомо, що Кирієнко відвідав Донецьк, де зустрівся з ватажками терористичних організацій.

За словами джерел видання, поїздка кремлівських чиновників на Донбас була «презентаційною, ознайомчою».

Наприкінці березня ватажок терористичної організації «ЛНР» заявляв, що найближчим часом відбудеться «референдум» про їх входження до складу Росії.

21 лютого 2022 року російський диктатор Володимир Путін визнав незалежність «ЛНР» та «ДНР». 22 лютого Держдума та Рада Федерації одноголосно ратифікували договори про дружбу та співпрацю з псевдореспубліками. Росія визнала «ЛДНР» в межах Донецької та Луганської областей України, хоча на момент визнання російські війська контролювали області лише частково. У зв’язку з цим маріонетки Кремля, так звані керівники «ЛНР» й «ДНР» Леонід Пасічник та Денис Пушилін звернулися до Путіна з офіційним проханням допомогти у збройній протидії українському війську.

22 лютого Рада Федерації дозволила Путіну вводити війська в іноземні країни. Зранку 24 лютого 2022 року Путін оголосив про «спеціальну військову операцію» в Україні, й російські війська, які стягувалися до українських кордонів впродовж чотирьох місяців, пішли на повномасштабне вторгнення на територію України по всьому периметру російсько-українського, а також білорусько-українського кордонів.