ЗМІ: Хорошковський вже місяць контролює Сбербанк

Все про економіку та фінанси

Ірина Князєва, нещодавно призначена главою правління української «дочки» Сбербанку, в коментарі для dubinsky.pro підтвердила інформацію видання, що колишній віце-президент UA Inter Media Holding Ярослав Порохняк призначений начальником відділу проблемної заборгованості банку та увійшов у ключові комітети фінустанови.

"Він працював в команді Укрсоцбанку, і я запросила його займатися проблемними активами", - зауважила І. Князєва.

При цьому вона заперечує будь-який вплив Валерія Хорошковського на банк: "Як менеджер, зараз я не відчуваю впливу будь-якого іншого акціонера в банку, ніж діючого. Хорошковський точно не контролює зараз дочірній банк СБ РФ".

Натомість джерела dubinsky.pro стверджують, що Я. Порохняк представляє саме інтереси Валерія Хорошковського, який давно вів переговори про входження в капітал СБ РФ і «досяг успіху» (цитата).

«Формально ж контроль залишається за росіянами до моменту виплати їм компенсації в розмірі 150 млн дол.

У банкірських колах стверджують, що контроль з боку Хорошковського над банком встановлено вже понад місяць.

Найближчим часом в банку з`явиться і близька до пана Фірташа Валентина Жуковська, що може свідчити і про участь в проекті олігарха Дмитра Фірташа, який перебуває у Відні», - пише видання.

Нагадаємо, глава російського Сбербанку Герман Греф в січні заявив, що угода з продажу однойменної української "дочки" структурована й необхідний дозвіл регулятора.

Прес-служба НБУ тоді повідомила, що Нацбанк продовжує вивчати пакет документів на узгодження придбання білоруським "Парітетбанком" значної участі в ПАТ "Сбербанк".