ЗМІ: Канада дозволила своїм заводам ще два роки ремонтувати турбіни Nord Stream

Все про економіку та фінанси

Дозвіл канадського уряду на ремонт турбін газопроводу з рф до Німеччини Nord Stream охоплює період до двох років. Він також дозволяє імпортувати та реекспортувати до шести турбін. Про це повідомляє The Globe and Mail, констатує "Укрінформ".

За словами двох співрозмовників в уряді, МЗС Канади зробило для німецького промислового гіганта Siemens Energy щодо ремонту турбін виняток із канадських санкції проти росії терміном на два роки.

Це дозволяє компанії відправляти турбіни з газопроводу Nord Stream, більшою частиною якого володіє російський державний Газпром, на заводи Siemens Canada у Монреалі для регулярного ремонту та обслуговування.

Водночас, один із чиновників підкреслив, що домовленості з Siemens дозволяють канадському уряду в будь-який момент відкликати дозволи на послаблення санкцій.

Речниця глави МЗС Канади Мелані Жолі не підтвердила, ані спростувала рішення щодо турбін газопроводу, що діятиме впродовж двох років.

Як повідомлялося, Канада вирішила повернути Німеччині газову турбіну, побудовану в Канаді компанією Siemens Energy AG, що використовувалася в системі трубопроводу Nord Stream.

Рішення було прийнято попри заперечення уряду України, а також великої української діаспори в Канаді, які наголошували, що повернення турбіни підірве режим санкцій. У суботу міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон заявив, що тимчасовий дозвіл на експорт був виданий після тривалих обговорень з європейськими союзниками, а також із Міжнародним енергетичним агентством.

Світовий конґрес українців подав позов до канадського суду через це рішення уряду Канади.

Разом з тим, Сполучені Штати підтримали рішення уряду Канади повернути до Німеччини турбіну Siemens для газопроводу Північний потік-1, яка була затримана в країні після ремонту через санкції проти Росії. Про це йдеться у заяві Держдепартаменту США, пише Liga.net.

За словами спікера Держдепу Неда Прайса, у короткостроковій перспективі турбіна дозволить Німеччині та іншим європейським країнам поповнити запаси газу до сховищ та підвищити свою енергетичну безпеку.