ЗМІ: Кабмін планує продовжити ПСО на ринку електроенергії до 30 квітня 2022 року

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів має намір продовжити дію положення про покладання спеціальних обов`язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії, пише "Енергореформа" (проект агентства "Інтерфакс-Україна").

Як випливає з відповідного проекту постанови уряду, дія положення про ПСО може бути продовжена до 30 квітня 2022 року. Це може означати відповідне продовження практики субсидування тих чи інших категорій побутових споживачів в тих чи інших обсягах на аналогічний період.

Документ наказує постачальникам універсальних послуг (ПУП), ДП "Гарантований покупець", ДП "НАЕК "Енергоатом", ПрАТ "Укргідроенерго" і операторам системи розподілу (ОСР) до 15 серпня укласти договори про надання послуг ПСО щодо забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів постачальником універсальних послуг і "ГарПоком". 

ПУП, "ГарПок", "Енергоатом", "Укргідроенерго", ОСР, а також оператор системи передачі (ОСП) повинні до 30 серпня 2021 року також ще забезпечити купівлю-продаж на електронних аукціонах електроенергії, необхідної для виконання у вересні 2021 року ПСО перед населенням .

Крім того, проект постанови зобов`язує "Укргідроенерго" до 27 серпня проавансувати "ГарПоку" "послугу із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів в сумі 2 млрд грн".

Передбачається збереження чинного механізму ПСО як мінімум до листопада 2021 року. Зокрема, уряд зобов`яже "Енергоатом" і "Укргідроенерго" продавати "ГарПоку" е/е для потреб населення у вересні-жовтні за раніше затвердженим заниженими цінами відповідно 150 грн/МВт-год і 10 грн/МВт-год.

"Гарантований покупець", в свою чергу, зобов`язаний здійснити продаж додаткових обсягів е/е ПУП, згідно з чинними до прийняття постанови договорами, на вересень і жовтень 2021 року.

Як повідомлялося, Кабмін зберіг фіксовану ціну електроенергії для населення в розмірі 1,68 грн/кВт-год ще на місяць - до 1 вересня 2021 року.