"Нафтогаз" заявив про дефолт по євробондам, наголошуючи, що Кабмін не дав дозвіл на платежі

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів доручив "Нафтогазу" невідкладно розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу, пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в уряді.

"Уряд доручив НАК "Нафтогаз" невідкладно розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу. Це відповідь на лист "Нафтогазу" щодо погодження виплат кредитних зобов`язань НАК. Йшлося про суми $335 млн тіла кредиту та EUR45 млн відсотків", - сказав співрозмовник агентства.

За його словами, основою умов другого раунду має стати аналогічний процес, започаткований Міністерством фінансів.

"Іноземні партнери можуть не зрозуміти дії, за яких державний борг ми скорочуємо, а приватним інвесторам ідуть виплати. І наполегливі спроби "Нафтогазу" заплатити за боргом вже викликали певні занепокоєння у ключових кредиторів держави", - заявили агентству в уряді.

Також у Кабміні вважають, що НАК необхідно зберегти ліквідність для закупівлі газу в рамках підготовки до опалювального сезону.

"Акціонер очікує, що "Нафтогаз" діятиме за прикладом "Укренерго" та "Укравтодору", які також розпочинають переговори щодо реструктуризації", - зауважив співрозмовник. 

P.S.

"Нафтогаз" на своєму сайті опублікував таке повідомлення із заголовком: "Уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями Нафтогазу":

"Сьогодні, 26 липня 2022 року, сплив термін виплат НАК Нафтогаз держателям єврооблігацій.

Раніше, 21 липня 2022, Кабінет міністрів України, діючи як загальні збори НАК «Нафтогаз України», своїм розпорядженням №625-р зобов’язав посадових осіб компанії вчиняти будь-які дії при виконання правочину щодо єврооблігацій Компанії тільки після окремого погодження таких дій Кабінетом міністрів.

На виконання вищезазначеного рішення уряду, а також на виконання зобов’язань національної компанії щодо виплат за єврооблігаціями керівництво Нафтогазу завчасно звернулося до Кабміну за погодженням на здійснення цього правочину.

У своєму офіційному листі до уряду національна компанія вказала на наявність на її рахунках коштів, достатніх для виплат за єврооблігаціями, а також описала ризики й негативні наслідки для Нафтогазу та країни у випадку «жорсткого дефолту» за єврооблігаціями компанії.

У свою чергу КМУ не надав посадовим особам Нафтогазу дозволу виконати зобов’язання перед держателями євроблігацій щодо здійснення необхідних платежів для сплати основної суми і відсотків (щодо випуску 2022) та відсотків (щодо випуску 2024 року).

Таким чином уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями НАК «Нафтогаз України». Оскільки невиконання зобов’язань за єврооблігаціями практично позбавило Нафтогаз доступу до міжнародного ринку капіталу, КМУ своєю забороною на їх виплату фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023".