ЗМІ: "Інтерпайп" Пінчука просить кредиторів списати понад половину з $1,25 млрд боргу

Все про економіку та фінанси

Трубно-колісна компанія "Інтерпайп" (Дніпро) під час зустрічі з кредиторами в Лондоні 17 липня представила попередній план реструктуризації зобов`язань на $1,25 млрд, повідомила інвесткомпанія "Конкорд Капітал" з посиланням на звіт агентства Reorg Research, констатує "Інтерфакс-Україна".

Боржник пропонує конвертувати зазначену заборгованість в шестирічні єврооблігації на $310 млн з купоном 9,35% річних, а також два кредитні транші - на $45 млн перед українськими банками і на $45 млн перед міжнародними. Решту боргу - списати.

Тримачі євробондів і міжнародні банки також отримають цінні папери, виплати за якими будуть прив`язані до EBITDA "Інтерпайпа". Українські банки не отримають відповідних паперів, в той же час у них буде менше списання боргу.

Умови реструктуризації також припускають накладення на "Інтерпайп" штрафу в розмірі $ 40 млн, якщо він допустить невиплату за новими євробондами або кредитами перед міжнародними банками.

Як зазначається, "Інтерпайп" має намір виплатити кредиторам істотну комісійну винагороду при схваленні плану реструктуризації зобов`язань.

Радником боржника виступає юрфірма Stephenson Harwood (Великобританія), кредиторів - міжнародна Alvarez&Marsal і Allen&Overy (Великобританія).

Конвертація боргу в акціонерний капітал, як це обговорювалося в 2015 році, не планується.

Як пише "ЛігаБізнесІнформ", за оцінками Concorde Capital, номінальне списання складе 59% для внутрішніх кредиторів "Інтерпайпа" і 62% для міжнародних кредиторів, включаючи власників облігацій.

"Інтерпайп" з 2012 року не оприлюднює фінансові результати. У повідомленні Reorg Research вказується, що в разі узгодження угоди, співвідношення його боргу до EBITDA знизиться до 3,3, якщо виходити з EBITDA за підсумками 2017 року на рівні $120 млн.

"Інтерпайп" входить в десятку найбільших в світі виробників безшовних труб, є третім за величиною виробником суцільнокатаних залізничних коліс в світі.

У структурі компанії - п`ять промислових активів: "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)", "Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ)", "Інтерпайп Ніко-Тьюб", "Дніпропетровський Втормет" і електросталеплавильний комплекс "Дніпросталь" під брендом "Інтерпайп Сталь ".

Кінцевим власником Interpipe Limited є український бізнесмен Віктор Пінчук і члени його сім`ї.

У зв`язку з падінням фінансових показників компанії на тлі погіршення відносин між Україною і РФ, "Інтерпайп" в липні 2015 представив комітету кредиторів оновлений бізнес-план.

Трохи раніше, в лютому 2015 року, компанія допустила дефолт по євробондам на $200 млн з терміном погашення в серпні 2017 році, припинивши виплачувати відсотки. Компанія також припинила обслуговувати кредити, запустивши серію дефолтів.

Тоді ж компанія допускала реструктуризацію капіталу з метою зниження боргового навантаження обсягом $1 млрд.

За даними Reorg Research, один з кредиторів "Інтерпайпу" - VR Capital, з 2015 року знаходиться з ТКК в судових позовах, наполягаючи на ліквідації її холдингової структури - Interpipe Limited.