ЗМІ: "ГарПок" продав е/е компаніям з орбіти Ахметова і Коломойського зі знижкою

Все про економіку та фінанси

Держпідприємство «Гарантований покупець» 14 лютого продало на біржі 205 тисяч МВт*г електроенергії на загальну суму 444 млн грн (тут і далі без ПДВ), повідомляється на сайті «Української енергетичної біржі», пишуть "Наші гроші".

Електроенергію продали за двосторонніми договорами по 2 170 грн за МВт*год. Період постачання – з 17 по 28 лютого.

За даними біржі, місячні індекси ринку двосторонніх договорів у лютому становлять 2 636 грн за МВт*год.

Як зазначається, таким чином, «ГарПок» продав електроенергію дешевше на 466 грн/МВт*год, або 21% від ринкових показників. Втрати від продажу енергії на 444 млн грн можна оцінити у 95 млн грн.

За даними джерела «Наших грошей», по ходу аукціону лоти продажу були укрупнені, що відсікло дрібних трейдерів. У результаті електроенергію викупили групи Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.

Як зазначається, «Д.Трейдінг» Ахметова викупило 101 тис МВт*г на 219 млн грн.

Другу половину викупили фірми «Південь Енерго Збут» (125 млн грн), «Центренергозбут» (94 млн грн), «Захід енерго збут» (7 млн грн)

Засновник «Центренергозбуту» Олексій Плакасов був першим заступником голови правління «Укртатнафта» Коломойського.

Комерційний директор «Південь Енерго Збуту» Євген Воробйов балотувався до Миколаївської облради від «Слуги народу» та був бізнес-партнером Андрія Короткевича-Лещенка, засновника «Юнайтед Енерджі» з групи Коломойського

Засновником «Захід енерго збуту» є Олександр Чарний з Луцьку, раніше він працював у «Донецькоблгазі» Сергія Курченка, «Донбасенерго» Максима Єфімова та низці інших фірм. 

P.S.

Коментар "Д.Трейдінг":

"Д.Трейдінг вкотре наголошує, що купує електроенергію виключно на конкурентних прозорих умовах за цінами, визначеними балансом попиту та пропозиції на організованих сегментах ринку е/е.

Маніпулятивні висновки окремих представників ЗМІ щодо начебто «змови учасників торгів» під час реалізації "Гарантованим покупцем" е/е є абсолютно необгрунтованими, базуються на припущеннях, які суперечать ринковій логіці і направлені на свідоме введення в оману аудиторії

ДП «Гарантований покупець» провело відкритий аукціон, на участь в якому могли подати заявки усі бажаючі учасники ринку.

За результатами цього аукціону чітко видно, що ціна реалізації ресурсу "Гарантованим покупцем" склала 2170 грн/МВтг, що приблизно на 10% вище поточних спотових цін в Україні і майже в 15 разів вища тої ціни, по якій "Гарантований покупець" придбав е/е в Енергоатома (150 грн/МВтг).

Також звертаємо увагу, що в умовах значної волатильності ринку практично всі його учасники у своїх торгових стратегіях орієнтуються на ціни на ринку «на добу наперед», як такому, що максимально точно і реально відображає актуальну ситуацію на ринку і поточну цінову кон’юнктуру".