Group DF заявляє про борги мережі WOG на $460 млн

Все про економіку та фінанси

Олігарх Дмитро Фірташ в 2013 році отримав 6,55% акцій компанії OWG (Oil West Limited), яка була серед засновників основних активів групи "Континіум" в обмін на списання боргів близьких до "Континіуму" компаній у "Надра Банку", пише "Економічна правда".

До купівлі у 2010 році Фірташем "Надра Банку" його акціонерами були Лагур і Єремеєв, які володіли більш ніж 30% акцій установи. З групою "Континіум" пов`язаний скандал з виведення з банку понад 7 млрд грн напередодні зміни власника фінансової установи.

У 2015 році видання Liga.net повідомляло, що Фірташ веде перемовини про купівлю контрольної частки в групі WOG. Тоді цю інформацію спростувати і у Group DF, і у WOG. Утім, вже у березні 2016 року факт переговорів підтвердив Петро Димінський, який володів 25% акцій WOG, але згодом повідомив про свій вихід з нафтового бізнесу групи "Континіум"."Думаю, якби Фірташ став акціонером, у нього стояло би питання щодо мінімум 20%, а він міг би претендувати, може, й на 50%", — заявив Димінський.

Крім того, за даними ЕП, структури олігарха Дмитра Фірташа профінансували будівництво частини автозаправних комплексів групи компаній WOG.

"Протягом 2011-2013 років він інвестував у компанію близько 150 млн доларів. Ці кошти були виділені на конкретні інвестиційні проекти: будівництво або купівлю АЗС. Зокрема, мова йде про майже 70 об`єктів у різних областях України", - йдеться у матеріалі.

Як зазначається, від Group DF за освоєнням інвестицій наглядали Крістофер Четтертон і В`ячеслав Якимюк. Останній у 2011 році входив до наглядової ради "Надра банку" Фірташа.

За даними видання, наразі обсяг інвестицій Фірташа у WOG становить 200-250 млн доларів. 

P.S.

Group DF в офіційній заяві констатувала, що сума боргу групи WOG перед компаніями Group DF становить понад 460 млн доларів.

"Ні Group DF, ні її власник, ні компанії, що входять до Групи, не є акціонерами компаній групи WOG прямо або опосередковано, ні через будь-які інші афілійовані компанії", - йдеться у заяві.

"У той же час, Group DF офіційно підтверджує надання компаніям групи WOG фінансування у формі кредитів і позик протягом 2011-2015 років. Сукупна сума боргу перед компаніями Group DF станом на 1 листопада 2018 року з урахуванням накопичених і невиплачених відсотків становить понад 460 млн доларів. У зв`язку з цим, Group DF зробить всі можливі правові заходи щодо повернення простроченої заборгованості", - повідомила Group DF.