ЗМІ: ЄБРР не кредитує МХП у т.ч. через бізнес-зв’язки Косюка з підслідним Омельяненком

Все про економіку та фінанси

У травні 2019 року австрійське видання Kurier писало, що ЄБРР заблокував видачу кредитів для "Миронівського хлібопродукту" (МХП) Юрія Косюка на 100 млн євро через використання компанією лазівки в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС (як стверджувалося, компанія обходила обмеження на експорт курячого філе, відправляючи курятину з кісткою на заводи ЄС без сплати мит, а далі відповідні кістка відрізали і продавали як куряче філе). Відповідні позики ЄБРР мали бути використані компанією Косюка для поглинання словенського агрохолдингу Perutnina.

Згодом в прес-службі МХП заявили, що зустріч ради директорів ЄБРР щодо видачі кредиту МХП була перенесена з “технічних причин” і це не пов`язано з торговельними відносинами між ЄС і Україною. Тоді ж старший радник із зовнішніх зв`язків ЄБРР Антон Усов зазначав, що проект щодо виділення фінансування для МХП потребує доопрацювання. Представник банку зауважував, що це питання рада директорів фінустанови ще не розглядала.

На днях британський ресурс “Talk Finance” з посиланням на все той же австрійський Kurier повідомив, що проблеми “МХП” з отриманням кредитів у ЄБРР зумовлені бізнес-зв’язками Ю. Косюка з сім’єю Олексія Омельяненка, який був одним з основних власників Укргазбанку до його націоналізації під час фінансової кризи 2008-2009 років, а наразі перебуває під слідством через підозри правоохоронців щодо виведення коштів з Укргазбанку.

У контексті бізнес-зв`язків Косюка й Омельяненка в повідомленні згадуються в т.ч. дві компанії - ТОВ "Агрокряж" і ТОВ "Агро-С", кінцевими бенефіціарами яких в офіційному держреєстрі вказані Косюк Юрій та Омельяненко Оксана Олександрівна.

Згідно з офіційними судовими матеріалами, в 2011-2013 роках Обухівський районний суд Київської області розглядав справу №2-446/11 за позовом Укргазбанку до Оксани Омельяненко, Олексія Омельяненка і ТОВ "Агроресурси ЛТД" про стягнення заборгованості та звернення стягнення на майно. Крім того, Олексій Омельяненко та Оксана Омельяненко фігурують у судовому спорі за участі ВТБ Банку (справа №761/48581/18).

P.S.

28 серпня ЄБРР повідомив, що спільний з МХП проект буде розглядатися радою директорів банку в кінці жовтня, а також запевнив, що "заяви про припинення співпраці безпідставні" (цитата).