ЗМІ: акціонери Альфа-Банку хотіли купити Monobank в "приватівців" і Тігіпка

Все про економіку та фінанси

Консорціум на чолі з LetterOne російських мільярдерів Михайла Фрідмана і Германа Хана (акціонери Альфа Банку) планував придбати Monobank за понад $1 млрд, пише Forbes з посиланням на свої джерела.

"Були інтенсивні переговори. Наша сторона ще не готова до транзакції. Це був інтерес, який призвів до наших роздумів. Але наша готовність була недостатньою", - сказав Сергій Попенко, голова наглядової ради Універсал Банку, за банківською ліцензією якої працює monobank.

За інформацією Олега Гороховського, одного із засновників Fintech Band (паритетно володіє Monobank разом із групою ТАС Сергія Тігіпка), угода не відбулася, тому що партнери не змогли домовитися між собою.

За даними джерела Liga.net на фінансовому ринку, угода не відбулася через двох акціонерів – Людмилу Шмальченко та Володимира Яценка, які не були готові продати свої частки. Шмальченко володіла часткою 17,18% у ТОВ "Фінтех Бенд" (бренд Monobank), стільки ж акцій було у Яценка, але на початку 2021 року він передав їх Євгенії Кривенко (зареєстрована з ним за однією адресою). Шмальченко та Яценко перебувають під слідством у справі Приватбанку. Йдеться про схему виведення з банку 8,2 млрд грн у 2016 році.

Monobank заснували у січні 2017 року. До жовтня-2017 банк випустив першу тисячу кредитних карток, у лютому 2018 року почав залучати гривневі депозити. Кількість клієнтів monobank у листопаді 2021 року збільшилася до 4,4 млн осіб.