"Жовтий" і "зелений" COVID-сертифікат: Кабмін встановив нові карантинні норми

Все про економіку та фінанси

Міністерство охорони здоров`я повідомляє, що Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.

“Запропоновані нами зміни - це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає у більшості країн”, - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Заява Міністерства охорони здоров`я:

"Ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані “жовтий” або “зелений”) та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий “жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” - про повний курс.

Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтого” чи “зеленого” COVID-сертифікату.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів “зеленого” COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, “жовтого” чи “зеленого” сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно".

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв`ю для Liga.net розповів, що нові карантинні обмеження зараз відпрацьовують, Україна наслідуватиме європейські країни.

Він пояснив, що більшість обмежень, які передбачені для жовтого, помаранчевого та червоного рівня епідемнебезпеки, не будуть застосовуватися для вакцинованих, або будуть полегшені для людей, які отримали одне чи два щеплення.

"Вакцина захищає від важкого перебігу, ризику смерті. Тому працюємо над тим, щоб наблизити якість життя вакцинованих до більш звичного", – сказав головний санлікар.

Для жовтого рівня епіднебезпеки буде достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна переходить у червону зону, будуть вимагати повний курс щеплення.

У жовтій і помаранчевій зонах будуть допускати роботу освітніх закладів за умови, що персонал буде щеплений на рівні 80% принаймні однією дозою. У червоній зоні для продовження роботи всі мають бути щеплені повним курсом.

Те ж буде стосуватися закладів культури, харчування, спортзалів.

"Зміни до карантинних норм будуть передбачати, що обмеження, до яких ми усі звикли у жовтій, помаранчевій або в червоній зоні, не стосуватимуться випадків, коли весь персонал бізнесу або якогось закладу буде провакцинований. У такому випадку він зможе продовжувати роботу. Говоримо про норми, які працюють з поправкою на факт вакцинації. Невакцинованим не відмовляємо в користуванні такими місцями, але якщо невакцинований приходить туди, застосовується більш жорстка норма", – сказав Кузін.

Постанова уряду набирає чинності через 7 днів з моменту публікації, також має засісти комісія ще з ТЕБ і НС, тому жовта зона на практиці в Україні почне діяти не раніше 20-х чисел вересня.