ЖК "Еврика", "Патріотика", "Патріотика на озерах" добудує Stolitsa Group, - меморандум

Все про економіку та фінанси

Київська міська держадміністрація повідомляє про підписання Меморандуму щодо вирішення питання добудови та передачі квартир інвесторам ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах».

Як зазначають в КМДА і МВС, серед підписантів - керівники цих відомств, а також СБУ, Мінрегіон, НБУ, ФГВФО, ПАТ "ДТЕК Київські електромережі", Центру захисту киян, ТОВ "Столиця Груп" (Stolitsa Group), представники інвесторів.

«Ми розробили і пропонуємо реальний алгоритм завершення будівництва об’єктів «Аркади». Він викладений у цьому Меморандумі, який ми підписали. Документ разом розробляли всі зацікавлені сторони. Це – наша «дорожня карта», реалізація якої дозволить людям нарешті отримати своє житло», – каже мер Києва Віталій Кличко

«Всім відомо, що керівництво банку ошукало інвесторів. І ошукало місто. Бо не виконало взятих на себе зобов’язань. Забудовник зібрав з інвесторів загалом понад 13 млрд грн, а люди своїх квартир так і не отримали. Отже, згідно Меморандуму, добудовувати комплекси «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» буде ТОВ «Столиця Груп», – повідомив Віталій Кличко.

Згідно з Меморандумои, фінансуватися добудова буде за рахунок надходжень від дебіторської заборгованості фондів фінансування будівництва групи компаній «Аркада», коштів, які є на рахунках «Аркади», а також – за рахунок продажу нереалізованих квартир та нежитлових приміщень комплексів і за рахунок фінансування інвесторів, які купували нерухомість у розстрочку і не встигли ще виплатити повну вартість житла. Планується, що фінансування відбудеться і за кошти, що вдасться залучити з держбюджету, за рахунок державного фінансування, кредитів, у тому числі, під державні гарантії.

Контролюватиме виконання цього Меморандуму «Дирекція з питань добудови ЖК», що вже створена.

Коментар глави МВС Арсена Авакова: «Проблема із забудовами банку «Аркада» існує вже давно. Беручи до уваги те недосконале законодавство, яке наразі діє в країні, я радо вітаю ініціативу народних депутатів, які наразі працюють над його вдосконаленням, щоб надалі проблем із ошуканими вкладниками не було. Зараз ми підписали Меморандум, над яким працювали понад рік. Питання принципово вирішено, ми напрацювали шлях розв`язання цього питання. Однак, треба час, щоб втілити все задумане. Наше завдання, в тому числі полягає в тому, щоб контролювати виконання цього Меморандуму».

Як зазначається, МВС в рамках Меморандуму взяло на себе зобов`язання забезпечувати публічний порядок та безпеку, а також провести повне та неупереджене досудове розслідування кримінальних проваджень, що здійснюються Нацполіцією, за фактами привласнення коштів банку "Аркада".

Міністр внутрішніх справ нагадав, що поліція затримувала засновника банку «Аркада» Костянтина Паливоду та оголошували йому підозру.

«Правоохоронні органи працюють над тим, щоб покарати недобропорядних працівників та засновника «Аркади». Слідство триває. Винних буде покарано. Поки ведеться слідство, багато інформації розголошувати не будемо. Однак, коли з’являться деталі справи, які треба розповісти громадськості, Нацполіція обов’язково їх озвучить», - наголосив А. Аваков.

Голова Служби безпеки України Іван Баканов висловив сподівання, що всі подальші проблеми, які можуть виникати в ошуканих забудовників, будуть вирішувати спільними зусиллями.

Голова Національного банку Кирило Шевченко зазначив, що банкрутство банку "Аркада" не мало суттєвого впливу на фінансовий сектор, проте ця проблема значно ширша, ніж проблема окремої фінансової установи.

"Це чергове нагадування про неврегульовані проблеми будівництва в нашій країні. Саме тому Національний банк у співпраці з eрядом, народними депутатами, правоохоронними органами, експертами із залученням громадських організацій розробляє низку законопроєктів. Насамперед йдеться про проєкт щодо гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна №5091. Його імплементація обмежить ризики інвесторів на первинному ринку нерухомості та відповідно зменшує ризики для банків, що беруть участь у цьому ринку", – зазначив К. Шевченко.

Як повідомила директорка-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут, на сьогодні Фонд уже передав новому управителю понад 90% всіх справ і документів ФФД "Еврика" і "Патріотика», що дозволить новому управителю завершити усі роботи. Решту документів планується передати упродовж найближчого місяця.

"Що стосується безпосередньо вкладників банку "Аркада", то 70% гарантованої суми вже їм виплачено. Та що ще вкрай важливо – для позичальників "Аркади", які брали кредити під це будівництво, Фонд гарантування запропонував програму реструктуризації, щоб суттєво зменшити для цих людей фінансове навантаження і за відсотками, і за строком погашення. І на сьогодні вже 50% портфелю кредитів фізичних осіб реструктуризовані. А ті, хто ще не звернувся по реструктуризацію, можуть це зробити. У випадку з «Аркадою» об’єднались зусилля центральної, місцевої влади, багатьох відомств, і це дає надію на те, що люди отримають своє житло і їхні гроші не будуть втрачені", – наголосила С. Рекрут.