Жеваго йде з посади гендиректора Ferrexpo

Все про економіку та фінанси

Компанія Ferrexpo оприлюднила повідомлення на Лондонській фондовій біржі , що її мажоритарій та CEO Костянтин Жеваго (екс-власник банку "Фінанси та кредит") залишає посаду генерального директора Ferrexpo, пише "Інтерфакс-Україна".

"Костянтин Жеваго поінформував раду директорів Ferrexpo про своє рішення тимчасово відсторонитися від посади головного виконавчого директора групи, щоб зосередитися на вирішенні певних питань в Україні, що стосуються одного з підприємств, якими він володів до 2015 року", - йдеться в повідомленні 

Рада директорів компанії доручила виконання обов`язків гендиректора фіндиректору Крісу Меве (Chris Mawe), який візьме на себе всі виконавчі обов`язки Костянтина Жеваго на додаток до його фінансових обов`язків.

Разом з тим, Жеваго залишиться в раді директорів як незалежний, невиконавчий директор.

Ці зміни набудуть чинності невідкладно і до подальшого повідомлення.

"Рада директорів, включно з паном Жеваго, вважає, що ця тимчасова зміна керівництва потрібна і в інтересах усіх акціонерів, щоб пан Жеваго міг зосередитися на поточних справах в Україні, не впливаючи на діяльність компанії. Пан Жеваго, як і раніше, має повну підтримку ради. Ми дуже раді, що пан Мейв погодився вступити на посаду виконувача обов’язків генерального директора. Його великі знання про діяльність групи забезпечать безперервність бізнесу, оскільки ми ще більше позиціонуємо Ferrexpo як домінуючого гравця на світовому ринку окатишів", - прокоментував ситуацію голова ради директорів компанії Стів Лукас, слова якого наведено в заяві.

Як повідомлялося, Державне бюро розслідувань (ДБР) 9 жовтня заочно повідомило про підозру екс-нардепу Жеваго в причетності до розкрадання коштів банку "Фінанси та кредит" на суму 2,5 млрд грн.

11 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила, що детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за погодженням із прокурорами САП повідомили колишньому народному депутату Верховної Ради VIII скликання про підозру у внесенні недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 і 2017 роки - він не зазначив факту наявності у нього фінансових зобов`язань. "Встановлено, що колишній народний депутат України не задекларував факт наявності у нього фінансових зобов`язань. Так, у 2015-2016 роках екс-депутат не вніс у декларацію понад 10 млн грн, а в 2017 році - понад 9 млн грн. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють з 2017 року", - повідомила САП у соцмережі Facebook.

Жеваго був народним депутатом із 1998 року.

Ferrexpo - швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю компанії є виробництво та експорт високоякісних залізорудних окатишів, що використовуються у виробництві сталі.

Група Ferrexpo є найбільшим виробником та експортером окатишів серед країн колишнього СРСР. Поточні виробничі активи - Полтавський і Єристівський ГЗК.

Ferrеxpo plc володіє 100% акцій Ferrexpo AG, якій, у свою чергу, належить 100% акцій Полтавського ГЗК та 100% акцій Єристівського ГЗК.

Основними споживачами її продукції є сталеливарні підприємства з Австрії, Німеччини, Японії, Південної Кореї, Тайваню, Китаю, Словаччини, Чехії, Туреччини, В`єтнаму, а також США.

Акції Ferrexpo котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі.