Жеваго програв Нацбанку спір у Верховному Суді щодо боргу по рефінансуванню на 1,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

14 квітня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Костянтина Жеваго та залишив без змін ухвалу Київського апеляційного суду від 13.12.2019, якою для К. Жеваго було повернуто його апеляційну скаргу на рішення Шевченківського райсуду м. Києва від 01.10.2019 (в справі №761/709/16-ц), яким у свою чергу було задоволено позов НБУ до К. Жеваго та стягнуто з відповідача як поручителя банку “Фінанси та кредит” 1,54 млрд грн боргу по рефінансуванню.

Верховний Суд вирішив, що суд апеляційної інстанції “дійшов правильного висновку про те, що у встановлений судом строк, апелянт не усунув недолік апеляційної скарги та не сплатив судовий збір, оскільки з часу отримання ухвали суду про залишення без руху апеляційної скарги, стороною заявника не вчинено жодної дії на виконання вимог ухвали суду” (цитата).

Нагадаємо, НБУ в грудні 2019 року заявляв, що рішення Шевченківського райсуду м. Києва від 01.10.2019 про стягнення з К. Жеваго 1,54 млрд грн набрало законної сили. Як зазначав Нацбанк, 26.12.2019 він отримав виконавчі листи та звернувся до Державної виконавчої служби щодо примусового виконання рішення суду. НБУ повідомляв, що на кінець грудня 2019 року загальний борг банку "Фінанси та Кредит" за всіма кредитами рефінансування становив 6,6 млрд грн.

“Очікуємо, що частково ця заборгованість буде погашена за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Костянтина Жеваго як з фінансового поручителя за кредитами рефінансування, а також за рахунок звернення стягнення на майно підконтрольних йому компаній – майнових поручителів, до яких ми також подали близько 30 позовів у суди", – зауважував начальник відділу правового забезпечення та судового захисту Управління роботи з проблемними активами НБУ Сергій Бойко.

У вересні 2019 року К. Жеваго було повідомлено про підозру у причетності до розкрадання коштів банку "Фінанси і кредит", де він був бенефіціарним власником, на суму 2,5 млрд грн. Згодом суд дозволив арештувати цього бізнесмена й екс-нардепа. Також К. Жеваго був оголошений у міжнародний розшук.

У січні 2020 року повідомлялося про арешт 50,3% акцій Полтавського ГКЗ, які належать К. Жеваго (через Ferrexpo).