Жеваго оскаржує продаж пулу активів трьох банків-банкрутів на 18 млрд грн "Інвестохіллс Весті"

Все про економіку та фінанси

2 березня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/2709/20 за позовом ТОВ “Валса” до Фонду гарантування, банку “Фінанси та кредит”, ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста”, ТОВ “Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн” про визнання недійсними

- електронних торгів з продажу пулу активів Дельта Банку, банку “Надра”, “Фінанси та кредит” (частина з яких - в заставі НБУ), який відбувся 07.11.2019 на майданчику FFN і переможцем на яких стало ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” (з пропозицією 849,4 млн грн);

- укладеного 06.12.2019 між банком “Фінанси та кредит” і ТОВ «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» договору про відступлення права вимоги.

За даними ФГВФО, у відповідний пул активів входили права вимоги на 18,1 млрд грн (тіло і відсотки за кредитами), у т.ч. заборгованість групи “Росава”.

У держреєстрі одним із засновників ТОВ “Валса” вказане ТОВ “Гармоніка”, яке фігурувало в структурі власності “Київмедпрепарату” і банку “Фінанси та кредит” (ці структури, як і “Росава”, пов’язані з Костянтином Жеваго).

За даними правоохоронців, ТОВ “Валса” було позичальником банку “Фінанси та кредит” і пов’язаною з ним особою.

Як писав Finbalance, 21.01.2020 Госпсуд Київської області в межах справи №911/2498/18 про банкрутство ПрАТ “Росава” визнав грошові вимоги НБУ на 5,7 млрд грн (як забезпечені), вимоги ліквідатора банку “Фінанси та кредит” на 2,65 млрд грн (як забезпечені), вимоги Офісу великих платників податків на 1,27 млрд грн (шоста черга задоволення).

Крім того, суд задовольнив заяву ТОВ «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» про заміну кредитора - банку «Фінанси та кредит» в межах вимог у сумі 2,65 млрд грн.