Жеваго назвав шахрайським кредит Поліщуку на $120 млн

Все про економіку та фінанси

Нардеп і бізнесмен Костянтин Жеваго заявив, що в банкрутстві банку «Фінанси і кредит» винен серед іншого і менджмент, пише НВ.

"Менеджмент, який втік: Хливнюк [Володимир Хливнюк, екс-голова правління банку] зокрема. Він втік у березні 2015 року. Чому? Бо з`ясувалося, що були видані шахрайські кредити. Зокрема, кредит на $120 млн з відсотками на адресу афериста Поліщука [Віктор Поліщук, екс-власник банку Михайлівський]", – заявив Жеваго.

Підприємець зазначив, що не займався справами банку на щоденній основі. "Я для цього, як акціонер, наймав менеджмент. У мене є активи, які я сприймаю як складові великого холдингу. І вірю менеджменту, який наймаю. Хливнюк був головою правління більше 13 років. Наведіть мені хоч один аргумент, чому я не мав йому вірити?", – розповів він.

Жеваго вважає згаданий кредит безповоротним. І каже, що були й такі, які все ще можна повернути. Наприклад, $45 млн, які заборгувала установі компанія Ігоря Коломойського МАУ.

Нагадаємо, глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що 80% кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" - це були позики структурам, пов`язаним з К. Жеваго.

Про видачу банком «Фінанси та кредит» кредитів для бізнес-структур К. Жеваго, супровідні кримінальні провадження (в одному з них фігурував Жеваго) читайте тут і тут.

Довідково

Не виключено, що вказаний К. Жеваго кредит для В. Поліщука пов’язаний з такою історією.

Як писав Finbalance, 22 червня Госпсуд м. Києва задовольнив позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» й вирішив стягнути солідарно з ТОВ "Компанія "Еко-Буд Сервіс" і його поручителяТОВ «Група «Український Стандарт» 45 млн грн; з ТОВ "Еко-Буд Сервіс" і його поручителя ТОВ «Конті Інвест» - 25 млн грн; 1,34 млрд грн – з ТОВ "Компанія "Еко-Буд Сервіс" (на підставі договору про невідновлювальну кредитну лінію №677v-01-08, який був укладний 31.07.2008 між банком «Фінанси та кредит» і ТОВ "Компанія "Еко-Буд Сервіс").

За даними держреєстру, засновником ТОВ «Компанія Еко-Буд Сервіс» значиться Нішонходжаєв Бобір Алішерович (місто Андижан, Узбекистан).

Серед засновників згаданого вище ТОВ «Група «Український стандарт» фігурує, зокрема, Сергій Веселов. У 2012 році і 2013 році він зайняв 57-е та 53-е місце в рейтингах найзаможніших українців за версією журналів Forbes і Корреспондент. Як писали ці видання, на початку бізнес-шляху С. Веселов здавав в оренду літак Іл-86, який був придбаний спільно з майбутнім міністром ЖКГ Олексієм Кучеренком (сьогодні – близький до Юлії Тимошенко, яку, як мінімум, раніше підтримував К. Жеваго); у 1990-х торгував газом як один з молодших компаньйонів І. Бакая; був партнером К. Жеваго по Полтавському ГЗК та АвтоКрАЗу; мав (і має?) частку в бізнес-центрі «Гуллівері».

Серед засновників ТОВ «Група «Український стандарт» також фігурує ТОВ КУА "Сіті Кепітал", з яким неофіційно пов’язували в т.ч. Віктора Поліщука (власника/співвласника «Ельдорадо»; «Технополіса»; збанкрутілого банку «Михайлівський» - через ТОВ «Екосіпан»). Хоча в офіційному переліку учасників (засновників) ТОВ «КУА «Сіті Кепітал» В. Поліщук не фігурує, але показовим може бути, зокрема, те, що за даними держреєстру, на 31.12.2014 до числа засновників ТОВ «Екосіпан», крім В. Поліщука, входила в т.ч. Шевченко Анна Ігорівна, яка на вказану дату також була одним з учасників (засновників) ТОВ «КУА «Сіті Кепітал».

Про борги В. Поліщука перед держбанками читайте тут.

Про арешт ТРЦ «Гуллівер» та іншої нерухомості «імені» В. Поліщука, їх можливу конфіскацію див. тут.