Жеваго маневрує, щоб зберегти нерухомість у центрі Києва та не платити 349 млн грн боргу

Все про економіку та фінанси

За даними ДП "СЕТАМ", ТОВ "Перфом Стандарт", яке 30.04.2021 стало переможцем аукціону з продажу будівлі готелю Військово-Микільського монастиря (пам`ятка архітектури і містобудування) площею 6715,8 кв.м за адресою м. Київ, вул. І. Мазепи, 11, досі не сплатило обіцяні 307,4 млн грн.

Продаж нерухомості здійснювався в рамках виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості з ТОВ "3В Ріелті" (наразі в процедурі банкрутства) перед ПрАТ "Росава" (теж у процедурі банкрутства).  

16.03.2021 Госпсуд м. Києва визнав борг ТОВ "3В Ріелті" перед ПрАТ "Росава" на 348,7 млн грн, а також призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Олександра Баскакова.

ТОВ "3В Ріелті" й ПрАТ "Росава" пов`язані з Костянтином Жеваго та його оточенням.

Щодо ТОВ "Перфом Стандарт". У держреєстрі засновником цієї компанії вказана Прилепко Інна Вікторівна (як зазначається, ця фізособа зареєстрована в окупованій Росією частині Луганської області - в місті Алчевську). При цьому як писали ЗМІ, у липні 2020 року особу з таким же прізвищем, ім’ям та по батькові вітала з днем народження... газета “АвтоКрАЗу” (підконтрольний Жеваго; у процедурі банкрутства): як зазначалося, І. Прилепко працювала на посаді заступника начальника відділу охорони навколишнього середовища автозаводу.

ТОВ "ЗВ Ріелті" в 2017-2018 роках придбало згадану історичну будівлю готелю Військово-Микільського монастиря (в якій за часів гетьмана Павла Скоропадського розташовувалося військове міністерство Української держави) у Фонду гарантування вкладів (у межах процедури ліквідації Дельта Банку).

Затримка з розрахунком за будівлю готелю Військово-Микільського монастиря відбувається на фоні спроб структур, "нечужих" К. Жеваго (зокрема, фінкомпанії "Фінтакт"), заблокувати процедуру примусового продажу нерухомості з допомогою арештів.

Як повідомлялося, в разі відмови ТОВ “Перформ Стандарт” сплатити обіцяні 307,4 млн грн за нерухоме майно, право на його придбання може перейти до іншого учасника аукціону, який відбувся 30.04.2021, - до вже згаданого “Фінтакта” (“імені” Жеваго).