Зеленський: знищення захисників Маріуполя може поставити крапку на перемовинах

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю українським онлайн-медіа заявив, що знищення українських захисників у Маріуполі може поставити крапку на перемовинах з Росією, пише "Українська правда".

Пряма мова В. Зеленського: "Маріуполь - це може бути як десять Бородянок, і я хочу сказати, знищення наших військових, наших хлопців поставить крапку на всіх перемовинах

Глухий кут - тому що ми не торгуємо територіями та нашими людьми. І чим більше буде Бородянок, тим буде складніше".

"Умисне знищення наших хлопців у Маріуполі – а це якраз те, що росіяни зараз роблять, – може поставити остаточну крапку на будь-яких форматах переговорів", – зауважив В. Зеленський, якого цитує Liga.net.

Президента додав: "Наші військові заблоковані. Там гуманітарна криза, немає їжі, немає води, немає медикаментів. Тим не менш, хлопці захищаються.

Я знаю, що вони [російські окупанти] пропонували нашим людям здатися, йти в полон.

Є там військові, яких вони [російські окупанти] ненавидять. Я не вірю, що вони [російські окупанти] збережуть там їм [захисникам Маріуполя] життя, навіть якщо вони їм пообіцяли. Так, можливо буде Іловайськ (трагедія 2014 року, відома як "іловайський котел",- ред.), я так вважаю, але треба запитати наших військових".

В. Зеленський повідомив, що йдуть переговори для того, щоб допомогти українським захисникам у Маріуполі, але росіяни вимагають від них здатися.

Водночас за словами президента, договір щодо миру з Російською Федерацією міг би складатися з двох окремих документів:

"Мирний договір із Росією може складатися із двох різних документів. Один із них має стосуватися гарантій безпеки для України, інший – безпосередньо її відносин із Російською Федерацією.

Я вважаю, це може бути два різні документи. Гарантії безпеки від тих, хто готовий до цих гарантій безпеки. І окремий документ із Росією.

Москва хотіла б мати один договір, у якому є вирішення всіх питань. Однак усі не зовсім бачать себе за одним столом із РФ. Для них гарантії безпеки для України – це одне питання, а домовленості з РФ – це інше питання.

Росія хоче, щоб усе було в одному документі, а люди кажуть: вибач, бачили, що було у Бучі, обставини змінюються".

Президент зазначив, що готовність стати гарантами безпеки України демонструють Велика Британія, США, Італія й Туреччина, але остаточної відповіді ще ні від кого немає.

Пряма мова глави держави: "На сьогодні тих, хто демонструють, що вони готові, – підписантів в нас поки що немає, але є демонстрація – від Джонсона, від Британії, від США, від Італії, від Туреччини. Я думаю окремо буде від Євросоюзу.

Я говорив окремо з Урсулою (президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн), окремо з Шарлем Мішелем (голова Європейської Ради Шарль Мішель), Франція, Німеччина.

Ми перше коло розмови будемо робити в такому форматі на пятьох (Британія, США, Німеччина, Франція, Польща). Потім будуть доєднані інші країні.

Поки що від інших я не отримав підтвердження. Але там складні питання, що хочемо ми і що готові нам надати".

В. Зеленський вважає, що в України не буде проблеми зі зброєю чи санкціями проти країни-агресора, але будуть питання щодо військової компоненти.