Зеленський запросив Байдена в Україну в найближчі дні

Все про економіку та фінанси

Офіс президент України інформує, що глава держави Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Джозефом Байденом.

Як зазначається, лідери обговорили безпекову ситуацію навколо нашої держави – обмінялися наявною інформацією, її оцінками та обговорили шляхи деескалації.

В. Зеленський наголосив, що українська сторона розуміє всі поточні ризики, готова до будь-якого розвитку ситуації.

«Зупинимо будь-яку ескалацію в бік України. Столиця України, Київ, інші міста нашої держави – Харків і Львів, Дніпро й Одеса – у безпеці та під надійним захистом», – наголосив президент України.

В. Зеленський відзначив кроки США та інших партнерів, які продовжують надавати нам дієву підтримку.

«Ми її відчуваємо. І розраховуємо, що вона, серед іншого, допоможе запобігти поширенню панічних настроїв», – сказав В. Зеленський.

Глава Української держави подякував Джозефу Байдену за непохитну підтримку з боку Сполучених Штатів суверенітету й територіальної цілісності України та наголосив на важливості надання дієвих гарантій безпеки нашій країні.

«Ми готові обговорювати їх у різних форматах», – зауважив В. Зеленський, акцентувавши, що не може бути безпеки у Європі без безпеки України.

Як констатується в повідомленні Офісу президента, співрозмовники підтвердили єдність позицій щодо важливості продовження політико-дипломатичних зусиль з метою розблокування мирного процесу та відновлення стабільності. Президент України окремо наголосив, що наша держава виступає виключно за мирне врегулювання конфлікту. Було приділено увагу крокам, що здійснюються для деескалації та досягнення миру в межах усіх наявних переговорних форматів.

В. Зеленський відзначив важливість зусиль Сполучених Штатів у консолідації міжнародної підтримки України. Глава Української держави високо оцінив активну взаємодію зі США у сфері безпеки й оборони, яка сприяє посиленню спроможностей Збройних Сил України.

«Поки ми не є членом НАТО. Тому лише сильна українська армія є запорукою безпеки нашої держави», – наголосив Президент.

Лідери обговорили санкції у разі ескалації агресії Росією.

Під час розмови також ішлося про питання підвищення фінансової та енергетичної стійкості України на тлі поточних викликів.

Як зауважує Офіс президента, Володимир Зеленський запросив Джозефа Байдена відвідати Україну з візитом: «Переконаний, що ваш приїзд до Києва в найближчі дні, що є вирішальними для стабілізації ситуації, буде потужним сигналом та сприятиме деескалації».

«Американські посадовці заявили, що поїздка Байдена в Україну вкрай малоймовірна», — пише CNN з посиланням на свої джерела, констатує "НВ".

Прес-служба Білого дому зазначила, що президент США Джо Байден під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленський заявив, що Сполучені Штати разом із союзниками дадуть рішучу і швидку відповідь на подальшу агресію РФ проти української держави, інформує "Радіо Свобода".

«Президент Байден дав чітко зрозуміти, що США разом із союзниками та партнерами дадуть швидку та рішучу відповідь на будь-яку подальшу російську агресію проти України», – йдеться в повідомленні Білого дому.

Як зазначається, президенти України та США погодились щодо важливості пошуку дипломатичного шляху та стримування у відповідь на накопичення Росією військ на кордонах з Україною. Байден підтвердив відданість США суверенітету та територіальній цілісності України.

Нагадаємо, 12 лютого президент США провів телефонну розмову з Путіним і попередив російського президента про рішучу відповідь США і їхніх союзників у випадку нового російського вторгнення в Україну.

Байден також сказав Путіну, що Сполучені Штати відкриті до дипломатичних переговорів, але однаково готові до інших сценаріїв.

Президент США заявив, що подальше вторгнення Росії до України спричинить великі гуманітарні страждання, а також послабить позицію Росії.