Зеленський: закон щодо 48 годин для членів наглядових рад - точно не про Приватбанк

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський вважає, що закон щодо звільнення посадовців за неприбуття на місце роботи, дозволить уникнути паралізування роботи держпідприємств, а до Приватбанку документ не має стосунку. Про це глава держави заявив в інтер’ю онлайн-медіа, пише "Економічна правда".

В. Зеленський констатував, що наразі Україна має дефіцит економіки у 7 млрд євро щомісячно, куди входять всі заробітні плати, виплати з бюджету, пенсії, соціальна підтримка.

"Я думаю, що ми вийдемо із цієї ситуації. Але поставлена задача, що ті, хто не працюють, хоча можуть – так не підходить, і так воно не буде. Зараз. Ще раз я кажу – не назавжди, я про зараз", – зазначив президент.

Ухвалений закон потрібен для того, аби забезпечити роботу всіх інституцій, переконаний В. Зеленський. Якщо ж вони не працюють, тоді є закон, завдяки якому можливо змінити будь-яку людину в керівництві чи наглядовій раді: "Нам не потрібно їх просто так заміняти".

За словами президента, у ході війни був випадок із державним підприємством зі штатом у тисячу людей, яке не могло релокуватися з небезпечної території через те, що зникла частина наглядової ради і не було кворуму для ухвалення рішень. При цьому, посадовці далі отримують гроші з бюджету, ресурс якого обмежений.

"І тому я попросив – зробіть так, щоб ми могли в воєнний стан одним дзвінком вирішувати такі питання, от і все, – додав він. - І тоді прем’єр може звільнити будь-кого з цих людей. Ось про що цей закон".

Фахівці критикували закон, зокрема, через загрозу повернення Приватбанку екс-власникам, у протистоянні яким важливу роль відіграє робота іноземців. В. Зеленський на це відповів, що банк "дав нормальні дивіденди раніше всіх і допоміг, дав гроші в бюджет".

"В них все нормально, я навіть не знаю, де вони працюють – офлайн чи онлайн, – розповів він. - Якщо інституція працює і немає питань – то немає питань. А просто брати гроші зараз – ну, вибачте".

На уточнення журналіста, чи цей закон насправді про економію, В. Зеленський відповів, що "так і є, точно не про Приватбанк".

Нагадаємо, президент підписав закон, який зобов’язує членів наглядових рад повертатися на місце роботи протягом 48 годин протягом дії воєнного стану.

Таким чином виключним місцем роботи посадовців є адреса держпідприємства чи держбанку. За порушення їх можуть звільнити за рішенням уряду. Це особливо критично для незалежних членів наглядових рад, які переважно є іноземцями.

З часів пандемії вони переважно працювали онлайн, а повернення в Україну протягом короткого терміну в умовах війни для них може бути проблематичним.

Фахівці виступили проти закону та закликали В. Зеленського його ветувати через велику потенційну загрозу документу, адже він дозволяє звільнити незалежних членів наглядових рад і встановити замість цього ручне управління.