Зеленський закликав членів конкурсної комісії з обрання глави САП "виконати обов`язок"

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський закликав членів конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури «виконати свій обов’язок», констатує "Радіо Свобода".

«Не почув адекватних пояснень щодо затримки конкурсу для обрання нового керівника САП. Члени конкурсної комісії мають виконати свій обов’язок, як належить. Для України ефективність роботи антикорупційних інституцій є пріоритетом», – написав Зеленський у твітері 9 жовтня.

Як повідомила прес-служба президента, Зеленський також наголосив, що для діяльності конкурсної комісії «створені всі умови, підготовча робота була проведена вчасно і змістовно».

«Залишилися фактично фінальні етапи конкурсу. Ніхто не має права ставити під загрозу стабільність роботи антикорупційної інфраструктури і виконання міжнародних зобов`язань України», – цитує президента його пресслужба.

Перед цим Європейський союз і США заявили, що «дуже розчаровані незрозумілими і невиправданими затримками» в обранні керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вирішального органу у боротьбі з корупцією на високому рівні.

«Ми закликаємо відбіркову комісію відновити роботу без подальших затримок. Зупинка процесу відбору підриває роботу антикорупційних органів, створених Україною та її міжнародними партнерами», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сторінці посольства у фейсбуці.

9 жовтня мало відбутися засідання комісії з обрання керівника САП, але воно не відбулося через відсутність кворуму.

Як заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, на засідання не прийшли троє членів, контрольованих Офісом президента.

У серпні директор НАБУ Артем Ситник заявив, що конкурс на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури перебуває на паузі.

Він додав, що факт того, що голову САП не обрали вже понад рік, «є недопустимим для того, щоб зберегти і забезпечити незалежність антикорупційного органу».

Конкурс з обрання голови Спеціальної антикорупційної прокуратури стартував 25 січня.

У США і ЄС раніше заявляли, що подальша підтримка України залежатиме від прозорості обрання керівника САП.