Зеленський хоче залучити в нормандський процес США, Британію, Канаду

Все про економіку та фінанси

Президент України Володимир Зеленський закликав переглянути домовленості 2015 року та долучити до «нормандського» процесу Велику Британію, Канаду та США. Про це він заявив у інтерв’ю Financial Times, опублікованому 26 квітня, констатує "Радіо Свобода".

В. Зеленський зокрема Захід підтримати зміни у «Мінських угодах».

«Зараз я беру участь в процесі, який був розроблений до мене. Мінський процес в цій ситуації повинен бути більш гнучким. Він повинен служити цілям сьогоднішнього дня, а не минулого», – заявив президент.

На його думку, існує два варіанти розвитку подій: «мінський» формат потрібно змінити, або використовувати інший формат.

В. Зеленський заявив, що для нього неважливо, де саме відбудеться його зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним, а важливий її зміст.

«Нас хвилює не місце зустрічі, а її зміст», – сказав глава держави.

Водночас він не погодився з вимогою Путіна про те, що спочатку мають відбутися переговори В. Зеленського з ватажками угруповань «ДНР» і «ЛНР», підтримуваних Москвою.

«Я не маю наміру розмовляти з терористами, це просто неможливо для мене на моїй позиції», – сказав президент.

20 квітня В. Зеленський оприлюднив у соціальних мережах відеоролик, у якому запропонував російському лідерові Володимиру Путіну зустрітися «в будь-якій точці Донбасу, де триває війна».

Президент Росії Володимир Путін у відповідь заявив про готовність у Москві обговорити з українським лідером Володимиром Зеленським двосторонні відносини в будь-який зручний час.

P.S.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що коментарі В. Зеленського про необхідність змінити мінські угоди і розширити число учасників переговорів в нормандському форматі за рахунок залучення США, Британії та Канади є "тривожним сигналом", пише "РИА Новости", констатує "РБК-Україна".

"Ми неодноразово говорили про те, що це дуже непроста ситуація. Це зайвий раз на вищому рівні, напевно, демонстрація того, що Україна хотіла б мінський процес видозмінити. А його видозмінити, що не поклавши йому кінець, просто неможливо", - зазначив Д. Пєсков.