Економічний паспорт українця і Фонд майбутніх поколінь: законопроекти - вже у ВР

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді чотири законопроєкти про економічний паспорт українця та створення Фонду майбутніх поколінь, пише "НВ".

Йдеться про такі законопроекти: №6394 - "Про економічний паспорт"; №6395 - "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних внесків до системи економічного паспорта"; №6396 - "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування коштів Фонду майбутніх поколінь"; №6397 - "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення інтересів учасників Фонду майбутніх поколінь".

Тексти законопроєктів поки не опубліковано.

10 грудня під час виступу у Верховній Раді Зеленський заявив, що до 10 грудня внесе до парламенту законопроєкт про економічний паспорт українця. «Відповідно до нього всі кошти, плата за використання наших українських надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей громадян України», — сказав він.

Голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив журналістам, що економічний паспорт планується видавати або всім новонародженим, або дітям, які народилися з 2019 року, коли Зеленський прийшов до влади.

За його словами, всі надходження від ренти розподілятимуться між дітьми, які мають економічний паспорт.

«Якщо ця сума менша за встановлену законопроєктом, то різниця дотується за рахунок держави. Ми розраховуємо на те, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів в еквіваленті. Безумовно, у гривні з урахуванням інфляції», — казав нардеп.

P.S.

Як повідомляє прес-служба президента, законопроект «Про економічний паспорт» передбачає створення Фонду майбутніх поколінь, який матиме на меті накопичення державних внесків на користь його учасників з подальшим інвестуванням активів та здійснення виплат його учасникам.

Активи учасників Фонду формуватимуться з внесків з бюджетних коштів, які надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобування корисних копалин, та інвестиційного доходу від розміщення та інвестування коштів учасників Фонду.

Державні внески здійснюватимуться щороку на кожного учасника Фонду до досягнення ним 18 років.

Після досягнення громадянином України повноліття ці виплати можуть використовуватися на:

1) навчання в закладах освіти України;

2) купівлю власного житла на території України;

3) переказ коштів на власний рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення;

4) лікування (при досягненні 18-річного віку).

Як зазначається, ще трьома згаданими вище законопроектами пропонується врегулювати питання здійснення державних внесків до системи економічного паспорта, звільнення від оподаткування коштів, залучених на користь учасників Фонду, та доходу, одержаного платником податку з Фонду, а також питання, пов`язані з порушенням інтересів учасників Фонду.