Зеленський закликає ЄС відключити РФ від SWIFT і ввести безполітну зону над Україною

Все про економіку та фінанси

Президент України Володимир Зеленський вимагає від країн Європейського Союзу відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи платежів SWIFT і запровадження над Україною безполітної зони, що убезпечить українських військових і мирне населення від російської загрози з повітря, констатує "Радіо Свобода".

«Пакет додаткових жорстких санкцій щодо РФ від ЄС уже на підході. Обговорив усі деталі з президентом Франції Емманюелем Макроном. Вимагаємо відключення Росії від SWIFT, запровадження безполітної зони над Україною та інших дієвих кроків для зупинки агресора», – написав глава Української держави у твітері.

Контекст

Прем`єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон наполягає на відключенні Росії від міжнародної системи розрахунків SWIFT, але ідею Джонсона не підтримує канцлер Німеччини Олаф Шольц, який заявив, що ні ФРН, ні Євросоюз загалом не підтримають подібні санкції, повідомляє Financial Times, інформує zn.ua.

За інформацією видання, Джонсон твердо наполягає на даному виді санкцій проти Росії, проте уряд Великобританії в цілому вважає, що цей захід може бути використаний тільки в рамках загальної угоди партнерів та союзників. Цю ж позицію поділяє президент США Джо Байден.

Як очікується, Джонсон шукатиме міжнародної підтримки такого кроку під час зустрічі з лідерами G7, яка пройде пізніше у четвер.

США раніше давали зрозуміти, що вважають передчасним обговорювати відключення Росії від SWIFT, але не відкидають цієї можливості, зазначає FT.

Закриття доступу до системи банківських переказів SWIFT створить серйозні проблеми для найбільших російських банків та ускладнить міжнародні торгові операції РФ, а також отримання агресором доходів від експорту нафти та газу.