Зеленський відсторонив Венедіктову та усунув Баканова

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський усунув від обов`язків голову Служби безпеки Івана Баканова та відсторонив генеральну прокурорку Ірину Венедіктову. Відповідні укази оприлюднені на сайті президента, пише Lb.ua.

“Відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути Баканова Івана Геннадійовича від виконання обов’язків Голови Служби безпеки України”, – йдеться в указі.

В статті 47 йдеться: "Невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків".

Венедіктова відсторонена від посади відповідно до ч.2. ст.11 Закону України.

Обов’язки генерального прокурора покладено на Олексія Симоненка.

Президент Зеленський прокоментував відсторонення.

"Я ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України. Станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів", - написав глава держави у своєму Telegram-каналі.

Президент зазначив, що в 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.

"Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь", - додав Зеленський.