Зеленський ветував закон про перезапуск ВККС, надав свої пропозиції

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський ветував закон про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Глава держави надав до документу свої пропозиції, пише "РБК-Україна" з посиланням на дані на сайті Верховної Ради.

В. Зеленський пропонує передбачити, що ВККС вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів, щонайменше шість із яких призначені з-поміж суддів або суддів у відставці.

Також президент пропонує встановити, що на запит члена першого складу Конкурсної комісії для організаційного, технічного забезпечення здійснення його повноважень КК може залучати помічників, перекладачів.

Фінансування діяльності таких помічників, перекладачів може здійснюватися із залученням міжнародної технічної допомоги.

В.Зеленський пояснює вето закону частково конкуруючими між собою правками до другого читання. Адже у документі одна норма надає міжнародним експертам вирішальний голос у конкурсній комісії, а інша визначає, що для прийняття рішення про призначення члена ВККС необхідно по два голоси українських та міжнародних експертів.

Раніше глава ВР Дмитро Разумков анонсував, що Зеленський може ветувати цей закон через технічну колізію з нормами про міжнародних експертів у конкурсній комісії. 

Комітет Верховної Ради з питань правової політики має намір у п`ятницю напрацювати оновлену відповідну норму щодо них, повідомив член комітету, нардеп від фракції "Слуга народу" Роман Бабій.

"Уже завтра під час наступного засідання комітету з питань правової політики ми з колегами плануємо сформулювати оновлений текст правки. Сподіваємося, що після цього вдасться ще раз розглянути законопроект у сесійній залі вже у вівторок чи середу", - підкреслив депутат.