Зеленський ветував закон про фінансування партій, який дозволяв приховувати витрати

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський ветував та повернув на доопрацювання законопроєкт № 5253-1 про звіти щодо фінансування партій, повідомляється на сайті Верховної Ради, пише Liga.net.

Глава держави повернув документ зі своїми пропозиціями 18 листопада. Того ж дня його направили на розгляд Комітету з питань правової політики.

Навесні 2020 року нардепи дозволили партіям не подавати до НАЗК свою звітність, доки триває карантин.

Після цього голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков закликав президента накласти вето та повернути на доопрацювання Верховній Раді закон, який вносить зміни до регулювання фінансування діяльності політичних партій. Під час голосування за законопроєкт № 5253–1 Рада внесла зміни, які можуть дозволити партіям приховувати свої справжні витрати, вказували у НАЗК.

За даними громадського руху "Чесно", пропозиції президента враховують всі пункти звернення від громадськості.

"Це означає, що у разі оперативної реакції парламентарів до 28 лютого 2022 року політичні партії будуть зобов`язані подати до НАЗК всі фінансові звіти, які не подавали ще з березня 2020 року, тобто майже за два роки. Надалі звітування повернеться у звичне річище – і наступні звіти політсили подаватимуть щоквартально", – йдеться у повідомленні.

Тепер Верховна Рада впродовж місяця повинна знову розглянути законопроєкт з урахуванням пропозицій президента.