Зеленський: Україну влаштовує політика Китаю

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський, виступаючи по відеозв`язку на Українському сніданку в межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі, заявив, що не бачить зацікавлення Росії у припиненні війни, пише "НВ".

«Так, не бачу. Я не бачу зацікавленості. Я не бачу предметних речей», — сказав В. Зеленський.

За словами глави держави, «єдиний позитивний момент, що сторони почали говорити про розблокування Азовсталі та евакуацію цивільних осіб». «Більш я жодних кроків не бачу», — додав він.

В. Зеленський наголосив, що кремлівський диктатор Володимир Путін до кінця не розуміє, що відбувається.

«Він живе у своєму інформаційному світі, не розуміючи, що Україна не піде на поступки. Ця війна України не проти когось, а за себе, за свою землю. Він має жити в реальності, а його оточення має допомогти йому вийти з нього інформаційної нереальності», — наголосив президент.

В. Зеленський констатував, що після воєнної фази війни буде мирний процес, але є питання, з яким президентом Росії домовлятиметься Київ.

«Після військової частини буде мирний процес, стіл переговорів, мир. Питання з ким Україна домовлятиметься, з яким президентом РФ Україна домовлятиметься про мир», — зазначив глава Української держави.

В. Зеленський додав, що це залежить від бажання вже чинного президента Росії.

Президент висловив думку, що на сьогодні жодного «об`єднаного Заходу» не існує.

«Наразі питання ЄС. Чи є єдність на європейському континенті щодо майбутнього України? Я не бачу поки що. Подивіться на Фінляндію та Швецію. Вони вирішили йти до НАТО. Росія штовхала Україну в НАТО, а потім війною в Україні штовхнула Фінляндію та Швецію до НАТО. Чи є єдність щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО? Ні. То є міцний об`єднаний Захід? Ні», — заявив Зеленський.

За його словами, навіть на тлі всіх звірств кремлівського режиму в Україні колективний Захід не здатен об`єднатися для вжиття необхідних заходів.

«Усі кажуть — 6-й пакет, ембарго на нафту. За цей час Росія заробить $200 млрд, вони можуть купити будь-яку зброю. Чи впроваджено 6-й пакет? Ні, Угорщині щось не підходить», — зазначив глава держави.

Він додав, що Україну влаштовує політика Китаю.

«Я думаю, що Китай обрав політику бути осторонь на сьогоднішній момент. Я вважаю, що Україну влаштовує саме ця політика. Це краще, ніж допомагати РФ, у будь-якому випадку», — сказав він.

За його словами, хочеться вірити, що за спиною Китай не буде проводити іншу політику.

«Нас влаштовує цей статус-кво, скажу чесно», — сказав він.

Глава держави зауважив, що наразі не бачить кроків, які Китай робив би проти України, але він не бачить і підтримки.