Зеленський: українці та росіяни - не один народ

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив, що українці та росіяни не є одним народом.

"Давайте, нарешті, розставимо крапки над "i". Ми точно не один народ. Так, в нас є багато спільного. В нас спільна частина історії, пам`ять, сусідство, родичі, загальна перемога над фашизмом і загальні трагедії", - сказав він.

За словами глави держави, "були б українці та росіяни одним народом, то в Москві, швидше за все, ходили б гривні, а над Державною думою майорів би жовто-блакитний прапор".

Він також додав, що "можливо, щось загальне буде в майбутньому, якщо ще не пізно зупинити тотальне розмежування між нашими країнами".

"Мета у нас дійсно повинна бути одна - закінчити війну на Донбасі, повернути Україні її території. І ще дещо - неможливо одночасно говорити про "один народ" і відверто захоплювати наші території та продовжувати бійню на Донбасі. Це ж очевидно", - констатував президент. 

За його словами, всі питання щодо України вирішуються лише в Україні та Українською державою. Так В. Зеленський прокоментував висловлювання Путіна про те, що "Україна перебуває під зовнішнім управлінням США, Німеччини та Франції".

"У реальному світі всі питання щодо України вирішуються виключно в Україні та українською державою, а точно не у будь-якій сусідній країні і точно не "тіньовими посередниками", які наразі перебувають під домашнім арештом або в розшуку", - сказав Зеленський.

Він підтвердив, що готовий зустрітися з Путіним, "якщо його справді цікавить вирішення низки кризових питань, які об`єктивно існують у двосторонніх відносинах України та Росії".

На думку Зеленського, теза про будь-яке "зовнішнє управління" є виключно пропагандистською мантрою для внутрішнього споживача в самій Росії.

"Додам, що як показав нещодавній саміт США-Росія, питання України не вирішуються навіть у форматі прямої комунікації американського та російського президентів. Як це було, давайте говорити відверто, практично завжди. Сьогодні все працює інакше. Консультації̈ з Україною до саміту і публічне озвучування узгодженої з нами позиції. Це однозначно свідчить про те, що суб`єктність нашої держави значно посилилась. Чому це відбулось? Тому що суб`єктність держави завжди зростає тоді, коли ти готовий публічно, регулярно та на системному рівні захищати позицію своєї держави. І не розмінювати репутацію держави на якісь ситуативні профіти для себе особисто", - додав він.

Президент нагадав, що 12 липня відбудеться його особиста зустріч із канцлером Німеччини Ангелою Меркель, а наприкінці липня будуть прямі переговори з президентом США Джо Байденом.

Зеленський також зазначив, що його особисто не "чіпляє" фраза Путіна про те, що "сенс говорити із Зеленським, якщо все вирішується у Вашингтоні?".

"Це виглядає так, якби я, наприклад, сказав: "А навіщо росіянам вибори, пряма демократія, якщо все вирішується виключно в Кремлі?" - зауважив він.

Глава держави підкреслив, що ціннісна інтеграція в європейську та євроатлантичну спільноту є історичним вибором України.

"Україна, як і будь-яка суверенна держава, самостійно обирає, як забезпечувати реалізацію власних національних інтересів. Особливо з точки зору безпеки. Це не підлягає сумніву", - сказав він.

Коментуючи слова президента Росії про "освоєння України іноземними контингентами", Зеленський назвав їх "нав`язливою ідеєю".

"Якщо говорити об`єктивно, то всі формати навчань, які відбуваються за участю наших партнерів, опрацьовані не сьогодні й не вчора. Наприклад, навчання Sea Breeze проводяться ще з 1997 року. Хіба можна щодо цього використовувати термін "військове освоєння"? Це дуже дивно. Тому що це - про історичний вибір України", - додав президент.

"Але ще раз повторю ключове: суб’єктність держави, а Україна точно є суб’єктом глобальної політики, визначається чітким розумінням своїх інтересів і потреб та активною позицією з обстоювання цих інтересів", - зазначив він.

Відповідаючи на запитання, чому, на його думку, тема НАТО постійно викликає різку реакцію офіційної Москви, президент відповів, що "це як постійно говорити про застарілий страх із дитинства, що хтось страшний вийде вночі з шафи та налякає".

"Але в шафі нікого нема. Це просто шафа", - підсумував він.