Зеленський: Україні потрібні $4-5 млрд для стабілізації економіки

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський заявив, що економічна паніка, яка почалася після повідомлень про можливе широкомасштабне вторгнення Росії до нашої країни, "дуже дорого коштує для України". Для стабілізації економіки, за його словами, необхідно витратити близько 4-5 млрд доларів. Про це президент сказав сьогодні на зустрічі з іноземними ЗМІ, пише Liga.net.

"Різна інформація плутає, породжує економічну паніку. Наведу приклад, скільки нам це коштує. У нас рекордний ВВП минулого року. У нас за короткий час було близько 6,5 млрд інвестицій у 2021 році. Але після початку іншого інформаційного простору 12,5 млрд вивели з України і ми з наших резервів, а вони найбільші за останні 10 років... Ви повинні зрозуміти, наша країна сама не може впоратися з такими викликами. Тобто з держрезервів ми стабілізуємо нашу національну валюту. Тому це дуже дорого коштує для України", – сказав Зеленський.

"Питання у фінансових гарантіях, які дає та чи інша країна. Тут питання не в сумах. Канада запропонувала 120 млн. Це сигнал. Думаю, Франція нам відповість. До США звернення було щодо в десятки разів більшої суми. Я думаю, ми отримаємо підтримку. Не можу назвати суму", – зазначив президент.

"Для стабілізації нашої економіки ми маємо витратити близько 4-5 млрд. На меншу цифру я не розраховую. Тому саме така сума нам дуже потрібна. Але ще раз повторю, що питання не в сумі, питання у тому, що вірять у стійкість економіки України і тому дають відповідні сигнали. Наприклад, програма МВФ — це понад 2 млрд доларів. Ми очікуємо на ці сигнали, наближення всіх цих траншів", – заявив Зеленський.