Зеленський: пропонуємо знижку на додатковий транзит російського газу в Європу

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський у коментарі агентству Bloomberg заявив, що Україна запропонувала Росії знижку на транзит природного газу до Європи. Такий крок повинен збільшити поставки і полегшити енергетичну кризу в регіоні, пише Lb.ua.

За словами глави держави, знижка поширюється на обсяги природного газу, що перевищують договірні 40 мільярдів кубометрів на рік, які Україна вже транспортує до Європи з Росії.

"Україна пропонує цю додаткову потужність всім потенційним транзитним країнам", - підкреслив В. Зеленський, пише zn.ua.

Президент зауважив, що "ми хотіли б бачити як замовників європейські компанії, але і у "Газпрому" є додаткові потужності". "А з урахуванням знижки в порівнянні з нинішнім транзитним тарифом, можу припустити, що ця знижка складе 50%", - уточнив В. Зеленський.

У коментарях виданню AFP Зеленський зазначив, що "йде справжня газова агресія [Росії] проти Євросоюзу". "Я сподіваюся, що країни ЄС усвідомлюють безпрецедентну необхідність спільних зусиль, що повага європейських цінностей і правил - єдиний спосіб зберегти європейську енергетичну незалежність. І тут Україні є що запропонувати", - зазначив він.

Глава держави констатував, що Росія, відмовляючись збільшувати свої поставки, підтримує дефіцит і зростання цін на газ, щоб домогтися введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" з річною експортною потужністю 55 млрд кубів, що з`єднує Німеччину з Росією.

"Росія хоче змусити Європу запустити "Північний потік - 2" без дотримання європейських правил", - наголосив В. Зеленський.

Нагадаємо, вчора секретар РНБО Олексій Данілов за підсумками засідання РНБО заявив, що Україна готова забезпечити додатковий транзит газу до ЄС обсягом у 55 млрд куб. м на рік на спеціальних умовах.

Наразі українська ГТС використовується менше ніж на третину від загальної транзитної потужності у 146 млрд куб. м на рік.

Обмежені поставки з Росії і низькі рівні запасів привели до нестачі газу в Європі напередодні зими, коли ціни на спотовому ринку досягли рекордних висот.

Президент Росії Владімір Путін заявив, що його країна готова збільшити поставки до Європейського Союзу через спірну гілку "Північний потік - 2" відразу після отримання дозволу регулюючих органів, що багато хто вважає шантажем.